Senų atvirukų paroda „Žiemos švenčių belaukiant“

Popieriniai kalėdiniai atvirukai šiais technologijų laikais nebėra labai populiarūs. Nors jų pasirinkimas didžiulis, dažniausiai renkamės tai, kas paprasčiau – paspaudei mygtuką, ir pasveikinai iškart visus. Todėl Drąsučių bibliotekos FB puslapyje eksponuojami kalėdiniai atvirukai jau tikra istorija, įdomi ir šiek tiek nostalgiška. Vyresnės kartos žmonės dar prisimena tuos laikus, kai prieš šventes išsiųsdavo daugybę atvirukų ir tiek pat rasdavo savo pašto dėžutėje – su įrašytais nuoširdžiausiais linkėjimais. 

Senuose atvirukuose randame ir dabar jau iš mados išėjusį pagarbų kreipinį – tamsta. Parodą rengusi bibliotekininkė Karina pastebėjo, kokių netradicinių, nenuvalkiotų, nuoširdžių linkėjimų įrašyta atvirukuose. Atvirukų su tekstais apstu dabar, ir sveikintojai dažniausiai beįrašo tik savo vardą. Į ranka rašytus, paštu siunčiamus atvirukus smarkiai pasikėsino technologijos. Nukopijavai, įklijavai ir išsiuntei – kad ir šimtui adresatų iškart. 

Paimi į rankas seną atviruką, kur ranka išvedžiota „Džiaugiuosi, kad esi mano gyvenime. Linkiu Jums šventų Kalėdų!“ ir užplūsta neapsakomas jausmas. Toks geras, kaip per vaikystės Kalėdas.

Drąsučių bibliotekininkė 

Karina Udrė

Total
0
Dalinasi
Related Posts