Kuršėnų gyventojai kasinėjimus įvardija neūkiškumu 

Redakciją pasiekė  Kuršėnų gyventojų skundai, kad tiesiant vandentiekio ir nuotekų tinklus, pažeidžiama gatvių asfalto danga. Gedimino gatvės tvarkymo darbai dar iki galo nebaigti, o naujai paklotas asfaltas jau kasinėjimas. Gyventojai piktinasi tokiu neūkiškumu.

 

Kaltina neūkiškumu

Į redakciją paskambinę „Kuršėnų krašto žinių“ skaitytojai stebėjosi akis badančiu neūkiškumu ir vėjais švaistomais pinigais.

„Gedimino gatvė dar nebaigta remontuoti, klojamas asfaltas, o jau toje vietoje, kur paklota nauja asfalto danga, pradėti kasinėjimai. Tiesiant vandentiekio ir kanalizacijos tinklus Beržų, Miško, Vyšnių ir kitose gatvėse, perkasta nauja asfalto danga, kad tinklų tiesėjai prieitų prie šulinėlių, kurie yra įrengti apie metrą ar pusantro nuo šaligatvio. Nejau mes esame milijonieriai, kad taip elgiamės. Ar čia nešvaistomos lėšos. Gal pirmiausia reikėjo nutiesti vandentiekį ar kanalizaciją, o po to asfaltuoti gatvę. O dabar daroma priešingai ir niekam nuo to galvos neskauda“, – piktinosi Gedimino gatvėje gyvenanti skaitytoja.

Pasak į redakciją paskambinusio dar vieno skaitytojo, nejau rajono valdžia nematė, kad du projektai  tarpusavyje kertasi, o gal nenorėjo matyti?

Sutaupė lėšų

UAB „Kuršėnų vandenys“ už Europos Sąjungos pinigus Ringuvėnuose  tiesia vandentiekio ir nuotekų bei paviršinio vandens (lietaus kanalizacijos) tinklus.

„Kuršėnų vandenų“ direktorius  Algimantas Jonas Glodenis „Kuršėnų krašto žinioms“aiškino, kad projektą  laimėjo UAB „Gensera“ už mažiausią 1,7 milijono eurų  darbų sąmatą, bet projekte nebuvo numatyti saugikliai, kad priėjimas prie  šulinėlių būtų „pradūrimo būdu“ po žeme.

„Jeigu projekte būtų numatyti tokie saugikliai, projekto kaina šokteltų beveik dvigubai ir viršytų 3 milijonus eurų. Bet, net ir pasirinkus brangesnį projektą, dėl techninių ypatumų 30-40 procentų prijungimų prie šulinėlių vis tiek neįmanoma būtų atlikti kitaip, kaip tik atliekant „įpjovimus“ asfalte, kaip ir atsitiko Gedimino gatvėje. Čia teko prijungti vandentiekį ir nuotekas  iš Beržų gatvės prie Gedimino gatvėje esančių komunikacijų. Vandentiekio vamzdis eina 1,6-1,7  metro gylyje, o  bandant prisijungti prie nuotekų šulinėlio „pradūrimo po žeme“ būdu, išlieka didelė tikimybė sulaužyti gelžbetoninį šulinėlį. Tokiu atveju tektų kasti visą sankryžą. Pasirinktas mažesnės rizikos variantas. Pagal projektą, visus  asfalto pažeidimų  sutvarkymo darbus atliks darbus vykdanti UAB „Gensera“, savivaldybei tai papildomai nekainuos“, – aiškino „Kuršėnų vandenų“ vadovas.

A. J. Glodenis atkreipė dėmesį, kad, pasirinkus mažiausiai kainuojantį projektą, sutaupyta 800 tūkstančių eurų Europos sąjungos projektinių lėšų ir už jas bus galima tęsti vandentiekio ir nuotekų plėtros darbus kitose Kuršėnų ir Pavenčių gatvėse.

Svarstymas Taryboje

A. J. Glodeniui teko aiškintis ir rajono Tarybos posėdyje.

Tarybos narė Roma Albrikienė pasidomėjo, kodėl vandentiekio ir kanalizacijos trasas tiesianti įmonė ardo ką tik paklotą asfaltą.

„Kuršėnų vandenų“ bendrovės direktorius Tarybos nariams bandė aiškinti apie sutartį su UAB „Gensera“, nenumatytus „saugiklius“, tačiau rajono meras Antanas Bezaras buvo kategoriškas: „Gėda prieš gyventojus ir Tarybos narius. Tai neūkiškumas“.

A. J. Glodenis Tarybos posėdyje projektų rengėjams pasiūlė iš karto projekte numatyti pajungimo prie šulinėlių būdą.

„Tai reikėtų numatyti pirkimo dokumentuose. Nereikėtų visų pajungti uždaru būdu. Galima būtų dalį pajungimų atlikti ir atviru, nes nevisur galima uždaru  Tuomet gal ir nereikėtų tiek perkasų daryti“, – sutiko direktorius.

Ginti valdančiųjų užsipulto „Kuršėnų vandenų“ direktoriaus puolė opozicijos atstovas, konservatorius Vaclovas Motiejūnas: „Jeigu pirmiausia būtų atlikti darbai po žeme, o po to klojamas asfaltas, nebūtų ir problemos. Kur žiūrėjo Savivaldybės administracijos institucijos, kurios derino techninį projektą, nes leidimai išduodami su administracijos direktoriaus parašu? Gal čia yra administracijos problema?“

A. J. Glodenis pritarė V. Motiejūno siūlymui, apie darbų eiliškumą. Tačiau tai dar labiau įaudrino Tarybos narius.

Tarybos narė R. Albrikienė pasiteiravo, kur žiūri techninę priežiūrą atliekantys darbuotojai, jei toje pačioje vietoje gatvę atkasinėja jau antrą kartą, nes ne tą vamzdį užkasė.

„Jei techninis prižiūrėtojas nemato, tai duokit projektą gyventojams, kurie prižiūrėtų, kad bent reikalingo diametro vamzdį paklotų. Aš pati eičiau ir žiūrėčiau“, – sakė ji.

Kilusias aistras pabandė raminti rajono meras, tačiau įsijautęs į diskusiją ir pats nepagailėjo kritikos dėl Kurtuvėnų bažnyčioje atliktų darbų. O visos kritikos strėlės lėkė opozicijos link.

Vilma KIBURTIENĖ

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts