Mažais žingsneliais į „Sveikatos šalį“ 

Siekdami teisingai formuoti darželinukų mitybos nuostatas, valgymo įpročius, Kuršėnų lopšelio-darželio „Buratinas“ darbuotojai organizuoja diskusijas, praktines veiklas, susitikimus su specialistais.

Sveika mityba – vienas svarbiausių vaikų (ir ne tik vaikų) sveikos gyvensenos veiksnių. Dėl šios priežasties apie sveiką mitybą vis dažniau kalbama, diskutuojama ir netgi ginčijamasi. „Kuo maitinti vaikus?“, „Ką daryti, jei vaikas nevalgo to, kas pagaminta?“, „Ką daryti, jei vaikas nevalgo vaisių ir daržovių?“, „Kaip atpratinti vaiką nuo saldumynų?“. Patarimų ir siūlymų gausa, bet ar visada jie efektyvūs ir lengvai įgyvendinami? Žinoma, kad ne. Svarbu vaikui pačiam suprasti, kad gali jis būti sveikas, jeigu tuo rūpinsis pats.

Rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė, dirbanti mūsų lopšelyje-darželyje Viktorija Strazdinienė pakvietė priešmokyklinės „Pelėdžiukų“ grupės ugdytinius į biurą dalyvauti veikloje „Sužinokime, kur slepiasi cukrus?“. Sveikatos specialistės aptarė sveikatinimo būdus, pademonstravo koks kiekis cukraus slypi mėgstamiausiuose produktuose, įtraukė vaikus į praktines veiklas, viktoriną. Vaikai klausėsi, diskutavo, tyrinėjo, svėrė, lygino, o gavę dovanų džiūgavo be ribų.

Lopšelio-darželio dietistė Virginija Šimanskienė ir sveikatos specialistė Viktorija organizavo rytmetį „Valgau, kad sveikas augčiau“ „Pelėdžiukų“ grupėje. Jos diskutavo su priešmokyklinukais apie sveikos mitybos pagrindus, pateikė vaikams inovatyvių praktinių užduočių. Pavaišino raudonskruosčiais obuoliais.

Europos sveikos mitybos dieną „pelėdžiukai“ nutarė skaniai atšvęsti – paskanauti ledais, ne paprastais, o pačių pagamintais sveikuoliškais ledais. Vaikai pjaustė bananus, šaldė juos, gardino trintomis braškėmis, smulkino elektriniu trintuvu. Šiek tiek kasdienio gyvenimo įgūdžių, šiek tiek sveikos mitybos pagrindų ir daug gerų emocijų.

Štai taip, mažais žingsneliais žingsniuojame į „Sveikos mitybos šalį“. Tiesa, retkarčiais nukrypstame nuo sveikatos kelio, bet svarbiausia, kad tai netaptų įpročiu.

Jūratė VILEIKIENĖ

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

Total
0
Dalinasi
Related Posts