Aptartas priemonių planas dėl koronaviruso

Rajono savivaldybės ir medicinos įstaigų vadovai aptarė situaciją, susiklosčiusią rajone, dėl rajono centre, Šiaulių mieste, užregistruoto koronaviruso atvejo.

Rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis pirmadienio rytą sušaukė Savivaldybės vadovų ir Savivaldybės gydymo įstaigų vadovų pasitarimą, kuriame dalyvavo rajono meras Antanas Bezaras, jo pavaduotojas Česlovas Greičius, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Regina Rupšienė, Savivaldybės gydytoja Inga Rimgailienė, Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centro vadovė Vilma Plaušinaitienė, Kuršėnų ligoninės direktorė Renata Noreikaitė ir Gruzdžių ambulatorijos direktorė Zita Jablonskienė. Pasitarime akcentuota, kad, kaip ir iki šiol, rajono gyventojams, įmonėms, organizacijoms rekomenduojama laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės Ekstremalių situacijų komisijos teikiamų rekomendacijų, klausyti specialistų ir remtis tik patikrinta oficialia informacija, kuri teikiama tik oficialių šaltinių.

Savivaldybė gydytoja Inga Rimgailienė Savivaldybės ir jos sveikatos priežiūros įstaigų vadovams referavo apie penktadienį Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM) vykusį susitikimą su savivaldybių atstovais, medikais, ekstremalių situacijų operacijų centrų vadovais. Savivaldybės gydytoja informavo, kad SAM vykusiame posėdyje buvo aptarti aktualūs atvejų valdymo, karantinuojamų asmenų socialinio aprūpinimo, pasirengimo ekstremalioms situacijoms ir kiti techniniai klausimai, taip pat pateikė SAM sprendimus, kokių priemonių imtis savivaldybėms, kaip valdyti situaciją vietose, jeigu koronavirusas imtų plisti, ar būtų naujų signalų dėl galimų užsikrėtimų.

Pagal sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą savivaldybės yra įpareigojamos paskirti asmens sveikatos priežiūros įstaigą, kuri Nacionalinio visuomenės sveikatos centro nurodymu, esant reikalui, paimtų mėginius ir pristatytų juos į laboratoriją. Tokia įstaiga Šiaulių rajone paskirta Šiaulių rajono pirminės sveikatos priežiūros centras. Taip pat savivaldybės yra įpareigotos organizuoti, pagal poreikį, namuose karantinuojamiems asmenims visą reikiamą socialinę pagalbą ir aprūpinimą maistu bei kitomis būtiniausiomis priemonėmis. Tai Šiaulių rajono savivaldybėje taip pat būtų užtikrinta.

Rita ŽADEIKYTĖ

Rajono mero padėjėja

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts