Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“     

Šiaulių rajono savivaldybės mėgėjų meno kolektyvų vadovai, dalyviai, tautodailininkai, liaudies muzikantai pasiruošę atstovauti savo Šiaulių rajonui 2018 metų Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos…“

Jau birželio 30 dieną nuskambėjo pirmieji Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ akordai Kauno Dainų slėnyje. Taip pagerbtas miestas, kuriame 1924 metais pirmą kartą buvo surengta Dainų diena. Tarp 1500 dainininkų ir šokėjų skambėjo ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro jaunimo choro „Melomanai“ balsai.

Šių metų dainų šventė jubiliejinė – dvidešimtoji. Tai vienas iškiliausių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo renginių, kuriame gausus būrys mėgėjų meno kolektyvų reprezentuos ir Šiaulių rajoną. Liepos 1-6 dienomis Vilniuje, Dainų šventės renginiuose, dalyvaus 32 mūsų rajono mėgėjų meno kolektyvai, jungiantys daugiau nei 500 dalyvių – liaudies muzikantų, šokėjų, dainininkų, vaidintojų, tautodailininkų ir kt.

Rajono meno mėgėjus matysime ir girdėsime Folkloro dienoje „Didžių žmonių žemė“, Kanklių koncerte „Skambėkite, kanklės“, Vokalinių ansamblių koncerte „Dėl žalio ąžuolyno“, Teatro dienoje „Sau, tautai, žmonijai“, Ansamblių vakare „Tėvyne mūsų“, Šokių dienoje „Saulės rato ritimai“, Dainų dienoje „Vienybė težydi“.

Liepos 6 dieną šventę vainikuos spalvinga eisena, kurioje dalyvaus ne tik Šiaulių rajono mėgėjų meno kolektyvai, bet ir Šiaulių rajono savivaldybės delegacija. Išvykdami atstovauti Šiaulių rajonui didžiausiame ir gražiausiame viso pasaulio lietuvių šventiškame susibūrime, dar kartą kiekvienam primename ir kviečiame: kur bebūtum ir ką beveiktum, įsiliek į bendrą 4 milijonų Tautiškos giesmės giedotojų chorą liepos 6 dieną 21 valandą – pasveikink Lietuvą ir save su Atkurtos Lietuvos šimtmečiu!

Pagal Kultūros skyriaus informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Dingo moteris

Šiaulių apskrities  policijos  Šiaulių miesto ir rajono  komisariato pareigūnai ieško be žinios dingusios Violetos Pyragienės, gimusios 1964 m.…