Savaitgalį Kuršėnus kaustė ledas

Redakcija sulaukė Kuršėnų miesto gyventojų skundų, kad savaitgalį mieste negalėjai nei paeiti, nei pavažiuoti. Ir komunalininkai, ir miesto valdžia „nubudo“ tik sekmadienį.

 

Mieste buvo slidu

Į redakciją paskambinęs laikraščio skaitytojas Antanas K. (pavardė redakcijai žinoma) pasiskundė, kad Kuršėnuose prastai valomos gatvės.

„Jau penktadienio vakare, po snygio, pradėjus lyti, gatvės ir šaligatviai daug kur tapo čiuožykla. Po to, kai pavakare pasnigo, gatvių niekas neskubėjo valyti ar barstyti. Šlapias sniegas greitai buvo privažinėtas automobilių, todėl susidarė provėžos. Vakare prasidėjęs lietus ir pliusinė temperatūra naktį sniegą aptirpdė, tačiau šeštadienio dieną, atšalus orui, gatvės ir šaligatviai vėl tapo slidūs, bet barstyti gatves pradėjo tik apie pietus ar net pavakare“, – pasakojo vyriškis.

Į redakciją paskambinęs Daugėlių gyventojas sakė, jog nei pagrindiniai šaligatviai prie gatvių, nei šaligatviai namų kiemuose nebarstyti.

„Matyt, kad nei miesto valdžia, nei gatves prižiūrintys komunalininkai nesitikėjo, jog taip greitai lietų pakeis šaltis, todėl ir buvo nepasiruošę barstymui. Kuršėnuose taip būna kasmet. Daugėliuose bent jau pagrindinius šaligatvius traktoriuku pabandė pravalyti, tačiau tuo viskas ir baigėsi. Darbuotoja tik pabarstė druskos ir žvyro mišiniu, tačiau, ten, kur sniegas jau buvo sumindytas barstymas negelbėjo, paeiti negalima – vienas ledas“, – sakė vyriškis.

Pasak jo, žiemos metu pamirštama pabarstyti ir šaligatvius daugiabučių namų kiemuose.

„Kiek kartų kreipėmės į seniūniją, komunalininkus, tačiau jei lijundra ar atodrėkis savaitgalių išvakarėse, tai vyresnio amžiaus ar sunkiai vaikščiojantys žmonės lieka įkalinti namuose, kai kuriems net į parduotuvę nėra kaip nueiti, kai taip slidu“, – aiškino daugėliškis.

Tai, kad savaitgalį Daugėlių ir Pramonės gatvių sankryža buvo slidi, tvirtino ir dar keletas Daugėlių gyventojų. Anot jų, šeštadienio vakare slidžios buvo ir kitos Kuršėnų miesto gatvės, kai kur sunkiai galėjai paeiti šaligatviais net miesto centre.

„Barstėme, kiek leido pajėgumai“

UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“ direktorius Vytautas Budrys redakcijai tvirtino, jog žiemos tarnybos komunalininkai neturi, todėl dirba tik darbo valandomis ir darbo dienomis.

„Tačiau praėjęs savaitgalis buvo išimtis, dirbom visu pajėgumu. Kuršėnų miesto gatvėse ir Raudėnų seniūnijoje buvo išbarstyti trys mašinos mišinio. Dar vieną mašiną žvyro ir druskos mišinio Kuršėnų gatvėse išbarstėme pirmadienio ryte. Pirmadienį dėl slidžių kelių sulaukta signalų iš Kuršėnų kaimiškosios seniūnijos, kur teko barstyti gatves Drąsučiuose, Pakumulšiuose, Micaičiuose, Gergždeliuose. Dabar ruošiamės važiuoti barstyti gatvių Gruzdžiuose ir Šiupyliuose, o trečiadienį – Šakynos seniūnijoje“, – sakė direktorius.

Pasak jo, Kuršėnuose valomos ir barstomos tos gatvės, kurias nurodo miesto seniūnija, o prie daugiabučių namų, nors juos ir administruoja UAB „Kuršėnų komunalinis ūkis“, tačiau teritorijas prižiūri ir šaligatvius turėtų barstyti miesto seniūnija.

V. Budrys tvirtino, jog gyventojai nesako teisybės, nes Daugėlių ir Pramonės gatvių sankryža šeštadienio vakare tikrai buvo pabarstyta, tačiau redakcijos turimos nuotraukos rodo, jog sankryža blizgėjo, kaip Ledo arenos ledas.

Rajono mero Antano Bezaro nuomone, Kuršėnų miestas praėjusį savaitgalį tvarkėsi tiek, kiek leido pajėgumai.

„Dėl užpustytų oro uostų ir ledo net lėktuvai nekilo, o pas dar to nebuvo. Komunalininkai stengėsi kiek galėjo, tačiau orai yra sunkiai nuspėjami“, – tvirtino jis.

Redakcijos kalbinti kuršėniškiai turi savo nuomonę ir ji skiriasi nuo valdžios nuomonės.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts