Pavenčiuose startuoja aktyvaus laisvalaikio parko statyba

Pavenčiuose, Ventos upės prieigose, netoli Pavenčių mokyklos-daugiafunkcio centro ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro, prasidėjo Pavenčių aktyvaus laisvalaikio zonos statybos. Apžiūrėti prasidėjusių itin reikalingo sporto, laisvalaikio ir sveikatingumo objekto statybos darbų vyko Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, mero padėjėja Rita Žadeikytė, Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Ineta Navickaitė bei šio skyriaus vyresnioji specialistė Diana Zdzichauskienė.

Pavenčių aktyvaus laisvalaikio zona – universalus sporto aikštynas, kuriame bus galima žaisti krepšinį, futbolą, rankinį, lauko ritulį, taip pat čia bus įrengta ir dviračių trasa bei rampos. Jaukią laisvalaikio aplinką kurs želdynai, dekoratyviniai augalai, nes bus formuojamas dekoratyvinių želdynų parkas su apšvietimu bei mažosios architektūros elementais.

Šiuo metu yra rengiama laisvalaikio zonos teritorija, formuojamas takų, aikštynų pagrindas.
Projekto įgyvendinimo metu taip pat yra rekonstruojama ir Ventos gatvės atkarpa, einanti pro Kultūros centrą iki pat būsimo laisvalaikio, sporto ir sveikatingumo parko, čia įrengiant automobilių stovėjimo aikšteles, pėsčiųjų takus, dviračių stovus, apšvietimą, mažąją architektūrą. O iš Daugėlių mikrorajono, Pušyno ir jos aplinkinių gatvių pusės laisvalaikio zona bus pasiekiama per iš Aušros gatvės į Pavenčius vedantį Ventos pėsčiųjų tiltą.
Iš Pavenčių laisvalaikio zonos atsiveria puikus vaizdas į Kuršėnų šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, istorinį Kuršėnų miesto centrą.

Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras pasidžiaugė, kad įgyvendinama svajonė turėti puikų laisvalaikio, sporto, sveikatingumo parką, kur bus galima aktyviai leisti laisvalaikį. Akcentuojama, kad Šiaulių rajonas yra žiedinė savivaldybė ir vos 25 kilometrų spinduliu yra pakankamas sporto, sveikatingumo klubų tankis ir pasirinkimas. Pabrėžtina, kad Šiaulių rajone pastaraisiais metais ypač aktyviai vystoma sporto infrastruktūra.

Tikimasi, kad Pavenčiuose sukurta aktyvaus laisvalaikio viešoji erdvė taps patrauklia gyventojams bei svečiams, o sukurta viešoji infrastruktūra prisidės prie miesto gyventojų gyvenimo sąlygų gerinimo.

Šis projektas yra finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo, valstybės ir Šiaulių rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Bendra projekto vertė – beveik 1 mln. 142 tūkst. eur., ERPF ir valstybės biudžeto finansavimas – 937 644 eurų, o  Savivaldybės – 204 000 eurų.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija

Ritos Žadeikytės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts