Laužanti stereotipus paroda „Ypatingas grožis“         

Kultūros centre eksponuojama po Lietuvą ir užsienio šalis keliaujanti fotografijų paroda „Ypatingas grožis“, kurios modeliais tapo neįgalūs žmonės.

Šio socialinio projekto tikslas – pakviesti visuomenę į negalią pažiūrėti kitu kampu, o neįgaliesiems suteikti pasitikėjimo savimi, parodyti neįgaliųjų ir jų artimųjų emocijas ir grožį. Jautriose, emocionaliose ir paveikiose nuotraukose įamžinti įvairaus amžiaus ir įvairias negalias, pradedant lengvesnėmis, baigiant įtin sudėtingomis, turintys žmonės.

„Tai yra laiminga, džiaugsminga fotosesija, kuria norėjom parodyti, kad neįgalūs žmonės yra laimingi, gražūs, kad jie kažką veikia. Žiūrėdami į nuotraukas mes net nematome, kad šie žmonės turi negalią. Tai suprantame tik perskaitę aprašymą. Paroda nerodo nei išskirtinio skausmo, nei kažko šokiruojančio“, – komentavo į Kuršėnus atvykusi viena iš parodos koordinatorių Giedrė Brazlauskaitė, kuri tikisi, kad paroda bus tarsi langas parodantis, jog mus supa labai įvairūs žmonės ir, kad nepaisant negalių mes visi esam lygūs.

Parodos atidarymo proga parodą pristatė ir parodos kuratorė Vidmantė Raustytė.

Savo įžvalgomis su susirinkusiais pasidalino rajono vicemeras Algis Mačiulis,  Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ingrida Venciuvienė, Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės padėjėja Ada Grakauskienė, Kuršėnų miesto seniūno pavaduotoja Giedrė Karkalienė. Tarp modelių fotografijose yra ir kuršėniškė Aurelija Šemetienė. Tarp gausaus būrio fotografų yra ir kuršėniškio Sauliaus Barasos keletas fotografijų.

Susirinkusius į parodos atidarymą savo pasirodymu pamalonino Kultūros centro „Magijos“ teatro vadovė Nina Kundrotienė.

Viso projekte dalyvavę 80 fotografų įamžino 113 vaikų, jaunuolių, vyresnio amžiaus žmonių, kurie įsitraukė į šį projektą ir tapo modeliais.

Zenonas GESTAUTAS

Total
0
Dalinasi
Related Posts