Autobuso reisas su detektyvo prieskoniu 

 Pastaruoju metu Kuršėnų miesto gyventojai vengia ilgiau užgaišti Šiauliuose, nes baiminasi, jog nebus kaip grįžti namo, nes kai kurie maršrutą į Kuršėnus aptarnaujančių autobusų vairuotojai paskutinių reisų stengiasi nevažiuoti.

Atsisakė vežti keleivius

Į redakciją paskambinusi kuršėniškė papasakojo, kad vieną sausio mėnesio penktadienį išvykusi į Šiaulius dukra neturėjo kaip grįžti namo, nes maršrutinio autobuso vairuotojas atsisakė vežti iš Šiaulių į Kuršėnus, nes neva „dėl dviejų keleivių jis negins mašinos“.

„Į Šiaulius nuvažiavusi dukra paskambino mums, kad neturi su kuo grįžti namo, nes maršrutinio autobuso vairuotojas atsisako važiuoti į Kuršėnus, kadangi norinčiųjų važiuoti – vos du žmonės. Dukra sakė, kad autobusas išsistūmė iš aikštelės ir, pavažiavęs atbulas, sustojo stotyje. Mes nuvažiavome į Šiaulius parsivežti dukros. Kartu su ja buvo dar vyriškis, kuris taip pat važiavo į Kuršėnus, todėl mes paėmėme ir parvežėme jį namo“, – pasakojo moteris.

Pasak jos, autobusų stotyje dukra parodė autobusą, kurio vairuotojas neva nevažiavęs į Kuršėnus.

„Vyras nuėjo pas vairuotoją pasiaiškinti, tačiau šis į kalbas per daug nesileido: „Kodėl aš turiu ginti tuščią autobusą pirmyn ir atgal“ ir užtrenkė durelių stiklą“, – aiškino kuršėniškė.

Pasak moters, jai ir anksčiau yra tekę girdėti panašių nusiskundimų iš pažįstamų žmonių, tačiau ji nenorėjusi tikėti, kol pati su tuo nesusidūrė.

Priminė detektyvą

Toliau aiškinimasis priminė detektyvinę istoriją.

Paaiškinimo „Kuršėnų krašto žinios“ kreipėsi į maršrutą aptarnaujančios firmos „Rigas mikroautobusu satiksme“ filialo Šiauliuose vadovę Jolitą Dūdienę.

Atostogaujanti direktorė redakcijai sakė, kad buvo pakeltos tą dieną maršrutą aptarnavusio vairuotojo ataskaitos. Bilietų pardavime nurodoma, kad 21 valandą 20 minučių buvo parduotas bilietas į Kuršėnus su 50 procentų nuolaida, o dar po trijų minučių bilietas į Kužius ir taip pat su 50 procentų nuolaida. Daugiau bilietų nei iki Kuršėnų, nei iš Kuršėnų į Šiaulius nebuvo parduota. Kasos aparato ataskaita buvo nuimta 22 valandą 41 minutė. Dūdienė redakcijai sakė, jog tai įrodymas, kad autobusas važiavo.

Tačiau, ar negalėjo atsitikti taip, kad į Kuršėnus nevažiavęs vairuotojas po konflikto su nenuvežtais keleiviais sąmoningai įmušė į kasos aparatą lengvatinius bilietus?

Rajono Savivaldybės administracijos Ekonomikos ir verslo plėtros skyriuje „Kuršėnų krašto žinias“ informavo, jog po redakcijos pateiktos informacijos apie galimą pažeidimą iš Šiaulių autobusų stoties buvo gauta informacija, jog autobusas išvažiavo iš aikštelės.

Skyriaus vedėja Audronė Birutienė tvirtino, jog panašių keleivių nusiskundimų iki šiol nėra buvę.„Esame įspėję vežėjus dėl to, kad yra palikę keleivius, nes jų nepastebėjo tamsiu paros metu, esame aiškinęsi, kodėl autobusai vėluoja ar išvažiuoja anksčiau, tačiau skundų dėl nevažiavimo iki šiol nėra buvę“, – sakė vedėja.

Ji sakė, nenorinti tikėti, kad į maršrutą neišvažiavęs vairuotojas iš savo kišenės būtų mokėjęs už bilietus ir daugiau nei valandą stovėjęs stotyje.

„Kokia nauda jam taip daryti?“, – klausė vedėja.

Skyriaus vedėja žadėjo, jog šį įvykį dar bandys aiškintis.

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts