Kuršėnu Pavenčių mokykla – daugiafunkcis centras mokslo metus pasitiko stilingai ir išradingai atsinaujinęs


Mokiniai, tėveliai, susirinkę į mokslo metų atidarymo šventę Pavenčių mokykloje-daugiafunkciame centre, vos atpažino išgražintas mokyklos erdves, kurių modernų stilių iš nebrangių, net ir dėvėtų daiktų, padedamos mokyklos ūkio darbuotojų, sukūrė mokyklos darbuotoja Nerilė Bernotienė ir jai talkinusi sesuo Eglė Ričkuvienė.
Atsinaujinusią mokyklą pamatęs Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras stebėjosi, kaip išradingai ir efektingai bei kūrybingai mokykla atliko kasmetinį atsinaujinimą prieš naujus mokslo metus, kad tai gali būti pavyzdys kitoms mokykloms.
Kuršėnų Pavenčių mokykla-daugiafunkcio centro direktorė Janina Banienė pasakojo, kad siekė pakeisti nebeišvaizdžias erdves į patogias ir patrauklias mokiniams ir mokytojams, tačiau lėšos ribotos, todėl teko pasitelkti fantaziją, išmanumą, stiliaus pojūtį, kūrybiškumą ir darbuotojų geranoriškumą.
Pavenčių mokykloje-daugiafunkciame centre atsinaujinimo darbai vyksta keliomis kryptimis. Viena jų – modernaus mokslo ir technologijų centro kūrimo projektas, jis dar tebevyksta. Kita atsinaujinimo kryptis – ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas. Mokykloje-daugiafunkciame centre greta dviejų jau veikiančių ikimokyklinio ugdymo grupių nuo šio rugsėjo Šiaulių rajono savivaldybės tarybos sprendimu įsteigta dar viena ikimokyklinukų grupė, kuriai patalpas taip pat reikėjo atnaujinti, suremontuoti ir skoningai bei patogiai įrengti mažiausiems mokyklos-daugiafunkcio centro lankytojams. Patalpos mažiausiems įrengtos labai jaukiai, pagalvota ir apie baldus, ir apie smulkias detales, patogumą suderinant su stiliumi. 
Mokyklos direktorės Janinos Banienės teigimu, nesinorėjo, kad tik dalis mokyklos būtų sutvarkyta ir patraukli. Pirmiausia žvilgsniai nukrypo į bendrąsias mokyklos erdves, kuriose mokiniai galėtų bendrauti, leisti laisvalaikį. Taip pat norėta atnaujinti ir mokytojų darbo bei poilsio vietas. Bendrosios erdvės virto moderniomis poilsio zonomis, su nuotraukomis, moderniais baldais, moderniu sienų dekoru. Mokytojų poilsio kambarys tapo jaukia ir patogia vieta pailsėti tarp pamokų, pabendrauti. Daugelis Nerilės Bernotienės ir Eglės Ričkuvienės interjero sprendimų priverčia nustebti ir, iš pirmo žvilgsnio, yra visiškai netikėta bei jauku.
Nerilė Bernotienė pasakojo, kad pirmiausia mokyklos vadovų paprašė parodyti senų baldų sandėliukus ir ten seserys atrado „lobių“, kuriuos atnaujinus jie tapo puikiomis mokyklos viešųjų erdvių interjero detalėmis. Tam tiko ir seni baldai, ir seni gaubliai bei nebenaudojami vadovėliai. Net senos, bet dar tvirtos durys atnaujintos ir tapo moderniomis interjero detalėmis. Moderniomis lentynomis prie sėdmaišių idealiai tiko vos kelis eurus kainuojantys šiltnamio stovai, kurie, perdažyti, sukuria modernų interjerą. Pasidairyta ir po sendaikčių parduotuves. Daug meilės įdėta ir puošybos detalėms. Pasirinktos modernios dažų spalvos.
Visų darbų su užsidegimu ir išmanymu, pasak direktorės Janinos Banienės, įgyvendinant Nerilės Bernotienės ir Eglės Ričkuvienės idėjas, nuoširdžiai ėmėsi direktorės pavaduotojas ūkio reikalams Jonas Albrikas, daug ir pasiaukojančiai dirbo mokyklos ūkio dalies darbuotojai, valytojos. O rezultatas privertė aiktelėti iš nuostabos.
Nustebino ir tikybos mokytojo Remigijaus Čepo savo rankomis įrengta tikybos klasė. Mokytojas, vedamas idėjos, kad šventasis Juozapas buvo stalius, sukūrė interjerą iš staliau įrankių, stalų bei šventųjų paveikslų, knygų šia tematika. 
Sutikti mokyklos koridoriuose mokytojai džiaugėsi neatpažįstamai pasikeitusia mokykla. Visa tai, mokyklos darbuotojų teigimu, sukūrė tokią atmosferą, kad norisi eiti į darbą, jauku būti netradiciniame bendrojo lavinimo mokyklai, išskirtiniame interjere, sukuriančiame jaukią aplinką.
Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė

Zigmo Ripinskio nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts