Skaitytojai susitiko su mėgstamų knygų herojų autore

Meškuičių bibliotekoje svečiavosi vaikų rašytoja, knygų iliustruotoja Lina Žutautė, kurią pakvietė bibliotekininkė Vilma Briedienė, vykdydama finansuojamą 2019 m. Lietuvos kultūros tarybos projektą ,,Skaityk ir veik“.

Lina Žutautė vaikams papasakojo, kaip atsirado knygos apie Kakę Makę – rašytojos sūnus paprašė papasakoti istoriją apie mergaitę, jis ir vardą jai sugalvojo – Kakė Makė. Taip atsirado daug istorijų apie šią mergaitę, o vėliau ir pirmoji knyga – „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“. Ši knyga laimėjo Metų knygos titulą.

Rašytoja pristatė ir kitas savo knygas: „Kakė Makė ir pabėgusios ausys“, „Kakė Makė ir didelė tamsa“, „Kakė Makė ir svajonių gimtadienis“. Truputį vyresniems skaitytojams skirtos knygos „Ferdinandas ir Pū“, „Ferdinandas ir Pū: žygis į Australiją“, vaikų klausė, ar pas juos apsilanko Netvarkos nykštukas, ar jie bijo tamsos, ar kartais nepabėga ir jų ausys? Knygų autorė žaismingai bendravo su visais, džiaugėsi, kad vaikai puikiai žino jos kūrybą, yra labai drąsūs, atsakinėja į pateiktus klausimus. Papasakojo, kad mintis parašyti knygą apie šiltą ir nuoširdžią draugystę, drąsius, veržlius bei smalsius katiną ir šunelį iš knygos „Ferdinandas ir Pū“ kilo, kai jos pačios namuose gyveno katinas Morka ir šuo Pipa. O štai viešnios knyga – „Kniūkiai arba dingusių kojinių paslaptis“ yra su siaubo elementais. „Ar jums yra taip nutikę, kad dingtų skalbiamos kojinės? Ar žinote, kiek jos pasisavina jūsų energijos?“ – teiravosi Lina Žutautė ir pridūrė: „Apie tai ir yra naujas mano pasakojimas“.

Linos Žutautės kūryba išversta į rusų, latvių, estų, danų, korėjiečių ir daugybę kitų kalbų. 2013 metais rašytojai įteikta Vaikų literatūros premija. 2014 metais knyga ,,Ferdinandas ir P“ įrašyta į IBBY garbės sąrašą.

Atsisveikinant knygų autorei palinkėta nepritrūkti minčių ir parašyti naujų knygų.

Vilma BRIEDIENĖ
Meškuičių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Total
0
Dalinasi
Related Posts