Pedagogai ir mokiniai susitiko Italijoje

Jau įvyko pirmasis Erasmus+ KA2 projekto partnerių susitikimas Italijoje. Šiame susitikime dalyvavo pedagogai ir mokiniai iš Turkijos, Rumunijos, Graikijos, Lenkijos, Italijos ir Lietuvos.

Į Italiją vyko Bubių mokyklos anglų kalbos mokytoja Ausma Šereivienė, socialinė pedagogė, rusų kalbos mokytoja Laima Benikasienė bei mokinės Rugilė Rudminaitė (10 klasė), Gabrielė Grybaitė (10 klasė) ir Austėja Palubinskytė (9 klasė).

Pedagogai ir mokiniai lankėsi San Nicolo ir Rottofreno  pradinėse mokyklose, San Nicolo  vidurinėje mokykloje. Visur buvo sutikti su dainomis, šokiais, šiltais kalėdiniais sveikinimais. Svečiai buvo supažindinti su mokyklų mokytojais, edukacinėmis erdvėmis, galėjo iš arčiau stebėti ugdymo procesą. Svečius maloniai sutiko ir į visus pateiktus klausimus atsakė Rottofreno miestelio meras Raffaele Veneziani.

San Nicolo vidurinėje mokykloje projekto dalyviai pristatė savo šalis, miestus, mokyklas, šalių ugdymo sistemas. Susirinkime buvo aptartos projekto metu įgyvendintos ir būsimos veiklos, susijusios su projekto tema – migracija, kultūrinis paveldas, gamtos ir istoriniai paminklai, įtraukti į UNESCO saugotinų objektų sąrašą. Partneriai pasiskirstė užduotimis, kalbėjo apie projekto poveikį jame dalyvaujančioms institucijoms, informacijos apie projekto veiklas sklaidą, projekto temos aktualumą.

Dalyviai taip pat turėjo galimybę lankytis Genujoje (viename iš pagrindinių Viduržemio jūros uostų) esančiame Migracijos muziejuje  Galata Museo Del Mare, Veronoje – mieste, kuris sužavėjo savo senamiesčiu, siauromis gatvėmis, viduramžiais susiformavusiomis aikštėmis, puoštomis kolonomis ir fontanais; Grazzano Visconti – kaime, kuris puikiai atspindi viduramžių Italijos architektūrą.

Viso susitikimo metu dalyviai gilino anglų kalbos žinias, daug sužinojo apie Italijos istoriją, mokiniai susirado naujų draugų, o mokytojai įgijo naujos patirties profesinėje srityje. Susitikimo savaitė netruko prabėgti. Kitas susitikimas vyks vasario mėnesį Graikijoje.

Ausma ŠEREIVIENĖ

Projekto koordinatorė

Total
0
Dalinasi
Related Posts