Kuršėnų pareigūnės meilė darbui neliko nepastebėta  

Dvylika metų policijoje dirbanti Sandra Jakė – šiuolaikinė moteris, sugebanti ne tik gerai atlikti savo tiesiogines pareigas, bet ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje, auginti ir auklėti gausią šeimą.

Įvertinta už darbą

Seimo narys Vitalijus Gailius kovo mėnesį įteikė padėką Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pirmojo veiklos skyriaus vyriausiajai tyrėjai Sandrai Jakei.

Padėka įteikta už nuoširdų ir sąžiningą darbą, pelnytą žmonių pasitikėjimą, už glaudų bendradarbiavimą su Šakynos seniūnija, Šiaulių rajono socialinių paslaugų centro socialiniais darbuotojais. Vyriausioji tyrėja buvo maloniai nustebinta ir teigia, kad „padėka buvo tikrai netikėta. Tai didžiausia staigmena per visus 12 darbo metų.“

Darbo netrūksta

Nuo 2017 metų gegužės mėnesio, įvykus policijos reformai, kartu su dar penkiais pareigūnais S. Jakė aptarnauja keturias seniūnijas: Kuršėnų miesto, Kuršėnų kaimiškąją, Raudėnų ir Šakynos.

„Kaip juokaujame su kolegomis, tai mūsų valdos nuo Telšių ribos iki pat Gruzdžių ar Kužių. Teritorija labai didelė, tačiau glaudus ryšys su seniūnijų darbuotojais, mokyklų bendruomene bei didelis dėmesys nusikaltimų ir nusižengimų prevencijai yra prioritetas, tai padeda užbėgti rimtesniems nusikaltimams už akių. Atrodo, šitiek žmonių išvyko, gyventojų skaičius mažėja, o darbo tikrai netrūksta“, – sako moteris.

Pasak jos, nors policijoje įvykusi reforma daug kam nepatinka, neva turime būti universalūs ir mokėti viską, tačiau jai ši reforma tapo iššūkiu.

„Pirmiausia dėl pareigų, nes tenka vadovauti grupei pareigūnų, o svarbiausia, jog esame arčiau žmonių, nes dažnai tenka ir pačiai išeiti į gatvę. Todėl nuvykus į įvykio vietą tenka greitai priimti sprendimus, rasti tinkamus žodžius nukentėjusiam asmeniui ar sugebėti nuraminti siautėjantį vyrą. Visada sakau, kad lengva kritikuoti kolegą, kuris nuvykęs į įvykį netinkamai įvertino situaciją, kol pats neatsiduri jo vietoje. Klystame visi, o iš klaidų mokomės. Jei paklaustumėte, su kokiais sunkumais susiduriu darbe, aš pasakyčiau, kad sunkumų nėra, nes dirbu tokiame kolektyve, kurį sunku žodžiais apibūdinti: geresnių, draugiškesnių, linksmesnių kolegų reikėtų ilgai paieškoti“, – sakė vyriausioji tyrėja.

Randa laiko visuomeninei veiklai

Pašnekovė aktyvi ne tik savo profesinėje veikloje, ji taip pat yra asociacijos „Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenė“ steigėja, lopšelio-darželio „Buratinas“ tarybos narė bei tėvelių klubo narė, Daugėlių pagrindinės mokyklos tarybos narė. Aktyviai dalyvauja asociacijos veikloje, su kitomis mamomis laimėjo projektą „Kuršėnų miesto žaliosios erdvės įrengimas, pritaikymas įvairaus amžiaus žmonių grupių užimtumui, poilsiui ir laisvalaikiui“. Daugėlių, Pušyno ir Sodžiaus gatvių sankirtoje įrengta poilsio zona. Šiuo metu asociacija ruošiasi jau antrajai „Šeima šeimai“ šventei, kuri vyks birželio mėnesį, bei minėtos žaliosios erdvės atidarymo šventei.

Dėmesys ir šeimai

Sandra retai kada laiku išeina iš darbo, nes visada rūpi nesibaigiančios žmonių problemos.

„Šiuo metu stengiuosi keisti savo gyvenimo būdą – po darbo valandų bandau nuo darbo atsiriboti, nes tai kenkia asmeniniams santykiams, o gyvename tik vieną kartą, todėl, jei gyvenimas suteikia galimybę būti laimingai, tai reikia pasinaudoti suteikta proga“, – sako kuršėniškė.

Kiekvieną vakarą grįžtančios po darbo dienos namuose Sandros laukia trys mažamečiai vaikai. Jiems irgi reikia dėmesio, meilės ir pagalbos.

Pasak jos, „nežinau, kaip aš viską spėju ir viskam randu laiko, net nesistengiu rasti atsakymo į šitą neretai užduodamą man klausimą“.

„Juokauju, kad mano vaikai auga patys ir yra priversti būti savarankiškesni nei kiti. Be galo esu dėkinga savo tėveliams,  kurie kaskart ištiesia pagalbos ranką, nes vienai auginti tris vaikus – didelis iššūkis. Nors kaip pareigūnė esu griežta ir reikli, namie savo vaikams nemoku tokia būti. Vaikai – pats didžiausias mano turtas, o mūsų šeimos variklis: laiminga mama – laimingi vaikai, tačiau visada sakau, kad gyvenime bus taip, kaip nori, ir vadovaujuosi tuo, jog reikia tik labai norėti, pasistengti ir tikėti“, – sako kuršėniškė.

Raminta DANILĖ

Total
0
Dalinasi
Related Posts