Kameros… aklos   

Po rekonstrukcijos atidarius Lauryno Ivinskio aikštę rajono vadovai gyrėsi, kad dabar aikštėje kuršėniškiai galės jaustis saugiai, nes teritorija stebima vaizdo kameromis. Tačiau paaiškėjo, kad šios kameros yra… aklos.

 

Nusiaubė Kalėdų miestelį

Rengiantis įžiebti Kalėdų eglę Kuršėnuose, vandalai pasikėsino į ją. Dar prieš įžiebiant girliandas, kažkas nuplėšė keletą žemiau kabančių papuošimų.

Vėliau porą kartų buvo pasikėsinta į Kalėdų Senelio namelį.

Pirmą kartą vandalai pasidarbavo iš širdies. Jie išplėšė pastato duris ir jį prišiukšlino bei pridergė. Darbuotasi buvo ne penkias ar dešimt minučių.

Antrą kartą, išmušus namelio langą, į vidų buvo primesta šiukšlių.

Nors aikštės teritorija stebima net keliomis kameromis, tačiau pirmojo incidento metu kamera buvo nusukta ne į eglę, o į jaunimo susibūrimo vietą. O kitais atvejais nors ir kameros užfiksavo vandalus, tačiau jų atpažinti neįmanoma: tamsi apranga, ant galvų gobtuvai, o ir vaizdas išplaukęs.

Karti tiesa

Po šių incidentų paaiškėjo tai, kas jau senokai sklandė iš lūpų į lūpas: kameros – aklos. Nors jos stovi policijos komisariate, tačiau jų įrašomo vaizdo niekas nestebi, taip pat ir nereguliuoja. Policija etatų neskyrė, o rajono Savivaldybė apie tai nepagalvojo.

Pasak Informacinių technologijų skyriaus vedėjo Audriaus Dešriaus, aikštėje veiki ašešios kameros, kurios vaizdą perduoda į įrašymo įrenginį esanti buvusios policijos nuovados patalpose. Diskas su įrašu saugomas 14 dienų  (jei yra diske vietos).

Vedėjo žodžiais, problema tame, kad nėra kam jų valdyti.

„Kol buvo nuovada, budintis kai kada pažvelgdavo į monitorių. Kilus įtarimui, galėdavo priartinti vaizdą, o kai neliko žmonių, neliko ir kam kameras prižiūrėti. Dabar tik po kokio nors incidento atsukamas vaizdas“, – sakė vedėjas.

Pasak jo, su policija derinama ir ieškoma būdų, kad kameros būtų valdomos ir perduodamas vaizdas stebimas nuotoliniu būdu iš Šiaulių.

Vedėjas „Kuršėnų krašto žinioms“ aiškino, kad aikštėje bus įrengtos dar keturios kameros, kurios bus galingesnės. Jau dabar aikštėje yra kelios kameros kurios sukasi 360 laipsnių, o kitos stebi nustatytą tam tikrą vietą. Tačiau svarbiausia, rasti būdą, kad jos būtų valdomos nuotoliniu būdu.

Tačiau paslaugas teikianti telekomunikacijų bendrovė tvirtina, jog tokia galimybė yra labai abejotina.

Rajono vadovai paklausti, ar negalvojama skirti lėšų keliems etatams išlaikyti, kol kas apie tai vengia kalbėti.

Geriau laikyti aklas kameras, negu skirti lėšų etatams? O gal laukiama dėdės iš ES, kuris skirs pinigų kameras stebinčių žmonių išlaikymui?

Saulius JUŠKEVIČIUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Darbų sode netrūksta

Vėsiais rytais su kylančia migla, besidraikiančiais sidabro voratinkliais ir gražiomis, dar saulėtomis dienomis prasideda rudens metas. Sode svyra…