Negebėjimas atsispirti kvaišalams jaunuolius veda į teisiamųjų suolą

Troškimas išbandyti naujus pojūčius, o gal įsitikinimas, kad kvaišalai nėra joks blogis, kai kuriuos jaunuolius traukia ne tik į rimtą priklausomybę, bet ir veda į teisiamųjų suolą. Maždaug prieš mėnesį gatvėse dirbančių pareigūnų įžvalgumas padėjo atskleisti trijų labai jaunų vaikinų santykį su kvaišalais, o dabar dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis jiems pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Spalio 7-osios vakarą, apie 18 val., Rėkyvoje patruliavusiems policijos pareigūnams įtarimų sukėlė du jaunuoliai, todėl buvo nuspręsta juos patikrinti. Jau netrukus paaiškėjo, kad nuojauta pareigūnų neapgavo – 17-mečio striukės kišenėje rasti keturi folijos paketėliai su augalinės kilmės, įtariama, narkotine medžiaga, o  kartu buvęs 19-metis draudžiamų daiktų su savimi neturėjo. Visgi areštinės gultus pasimatuoti teko abiems, nes vaikinai niekaip nesugebėjo nurodyti, kam priklauso pas nepilnametį aptikti radiniai.

Galbūt vaikinai vylėsi, kad ties tuo policininkų įžvalgumas baigsis ir jiems pavyks išvengti didesnių rūpesčių, tačiau bendraujant su jais pareigūnų dėmesys krypo į apleistą pastatą, esantį šalia tos vietos, kur buvo pastebėti vaikinai. Pasiteiravus, ar statinio viduje yra nelegalių medžiagų, vienas iš vaikinų išdavė slėptuvę, nurodydamas, kurioje namo pusėje ji yra, tačiau ten jokių įtarimus keliančių daiktų pareigūnai nerado. Visgi aklai pasitikėti jaunuolio žodžiais jie  neketino – kibo į darbą ir, apieškoję likusią namo dalį, pastogėje aptiko įdomių radinių: maišą su paruoštomis, įtariama, marihuanos dozėmis ir prietaisą narkotinėms medžiagoms rūkyti.

Dar vėliau kratos buvo atliktos ir jaunuolių namuose. Jų metu pas 17-metį rasta ir daugiau augalinės kilmės medžiagų.

Panaši istorija nutiko ir spalio 17-ąją. Naktį, apie 2.35 val., Šiaulių apskrities policijos Patrulių rinktinės pareigūnai gatvėje pastebėjo vaikiną. Kadangi jo elgesys sukėlė įtarimų, pareigūnai nutarė jį patikrinti ir  pas 20-metį rado du paketėlius su augalinės kilmės medžiaga bei folijos gabalėlį su baltos spalvos milteliais. Tą naktį vaikinas atsidūrė areštinėje, o beveik po savaitės pareigūnai apsilankė ir jo namuose. Žinodamas, kad  ir čia yra nelegalių daiktų, dėl kurių grėstų nemalonumai, jaunuolis gyvenamosios vietos adreso  neišdavė. Visgi atkaklūs pareigūnai 20-mečio namus patys susirado ir kratos metu aptiko 2 malūnėlius, skirtus narkotinėms medžiagoms smulkinti, svarstykles, įrenginį kvaišalams rūkyti ir daugiau nei 100 paketėlių su baltais milteliais bei augalinės kilmės medžiagomis. Negana to, tądien jaunuolis ir savo striukės kišenėse slėpė du folijos paketėlius su kvaišalais.

Beje, vaikinas teisėsaugai gerai žinomas: ši byla – jam jau ketvirtoji, susijusi su neteisėtu disponavimu narkotikais.

                                             Vyr. specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Total
0
Dalinasi
Related Posts