Kuršėnų krašto dvarai neliks užmarštyje

Spalio 19 dieną Kuršėnų Vytauto Vitkausko fotomeno erdvėje netradiciniu būdu atidaryta fotografijų paroda „Pamiršti nepamiršti Kuršėnų krašto dvarai“. Tiesioginės transliacijos metu, per bibliotekos „Facebook“ paskyrą, su stebėtojais bendravo Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Kristina Duseikaitė ir istorikas Jonas Kiriliauskas. Džiaugiamės, kad per parą sulaukėme net 2600 peržiūrų.

Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė su džiaugsmu sutiko ir palaikė Jono Kiriliausko idėją ir norą išleisti knygą „Pamiršti nepamiršti Kuršėnų krašto dvarai“. Kad  gautų lėšų leidybai, direktorė pateikė paraišką Lietuvos kultūros tarybai bei Šiaulių rajono savivaldybei. Pasiekusi tikslą, vairą į rankas perdavė istorikui, kuris iniciavo palikimo įamžinimą: lapkričio mėnesį  spaustuvę pasieks nauja jo knyga, o dalis leidinyje sugulsiančių nuotraukų nuo spalio 19 d. iki lapkričio 17 d. bus eksponuojamos Vytauto Vitkausko bibliotekoje. „Paroda kukli, tačiau eksponuojamos fotografijos labai vertingos ir iškalbingos – vizualiai liudija dvarų praeitį ir dabartį. Kuršėnų kraštas gana unikalus, nes čia, renkant medžiagą, priskaičiavau apie 70 dvarų ir dvarelių“, –  pasakojo J. Kiriliauskas. Istoriko žodžiais, iš fotografijos darbų į mus žvelgia dvarininkai, interjero detalės, kurios apibūdina, kaip tuo metu gyventa. Tikimasi, kad ši knyga leis neužmiršti Kuršėnų krašto dvarų.

Straipsnį parengė Šiaulių rajono turizmo ir verslo informacijos centras, pagal Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Jurgos Sajenkienės informaciją.

Nuotraukos Jonetos Filinskės

Total
0
Dalinasi
Related Posts