Studentai diskutavo apie pagalbos teikimą

Kasmet vasarį Europos Sąjungoje pažymima Europos skubios pagalbos numerio 112 diena. Šia proga visuomenei primenama apie bendrą numerį 112 ir galimybę juo išsikviesti skubią pagalbą. Minėdamas šią dieną, rajono Visuomenės sveikatos biuras kvietė rajono Trečiojo amžiaus studentus į diskusiją apie pagalbos teikimą. Laukiami buvo visi, kurie norėjo išmokti ar prisiminti pirmosios pagalbos teikimo pagrindus. Rajono visuomenės sveikatos specialistai aiškiai dėstė informaciją klausytojams, pabrėždami, kad kiekvienas iš mūsų galime būti pirmieji įvykio vietoje ir galime padėti nukentėjusiajam ar net išgelbėti jo gyvybę.

Specialistai priminė, kad svarbiausia yra mūsų pačių, kaip gelbėtojų, saugumas ir sveikata. Prieš padedant nukentėjusiajam – privalome įsitikinti, jog mūsų gyvybei nekyla jokia grėsmė. Jei niekas negresia, aplinka saugi, tuomet tikriname nukentėjusiojo sąmonę ir kvėpavimą. Jei žmogus nereaguoja į aplinką, nekvėpuoja – kviečiame greitąją medicinos pagalbą (numeriais 033 arba 112) ir kuo greičiau pradedame teikti pirminę pagalbą (pradinį gaivinimą). Visiems gerai žinoma, kad tai vyksta santykiu 30 (paspaudimų) : 2 (įpūtimai). Šiuos veiksmus turime atlikti iki tol, kol atkuriama kraujotaka ir kvėpavimas ar sulaukiame medikų, nepriklausomai nuo to, kiek gelbėtojų yra.

Susitikimo eigoje dalyviai kėlė įvairių situacijų vaizdinius, klausimus, diskutavo kartu su specialistais. Taip pat visi kartu aptarė ir praktiškai palietė šias temas: pagalba užspringus (Heimlicho metodas), nukentėjusiojo gaivinimas, žaizdų tvarstymo taisyklės, žaizdų infekcijos profilaktikos priemonės, insulto požymiai, atpažinimas, pirmoji pagalba, pagalbos teikimas defibriliatoriaus pagalba.

Skaistė DRUPĖ

Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė

VSB nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

ŠIUR (SHURE) BIZNIS

Kai einant gult privalgau cepelinų Su varškę, su spirgais, su degtine, – Sapnuoju visą naktį „Heloviną“                                    Tokiam…