Pasipylė žolės gaisrai   

Šiaulių apskrityje vis daugėja žolės gaisrų, kuriuos neretai sukelia padegėjai. Sudžiuvusi žolė, ražienos, šiaudai neretai skendėjo liepsnose dėl neatsargaus žmogaus elgesio.

Degė pievos, laukai

Šiemet atvirosiose teritorijose jau kilo 57 gaisrai, iš jų vien per kovo mėnesį – 56.  Daugiausia tokie gaisrai įsiplieskia Šiaulių mieste ir rajone, kur daug apleistos, nedirbamos žemės. Nesuartuose dirvonuose pernykštė žolė dažnai deginama ir Akmenės, Radviliškio bei Pakruojo rajonuose. Ugniagesiai ir aplinkosaugininkai rengia reidus, kurių metu gyventojams nuolat primena, kad jie, degindami žolę, baudžia patys save, nes tokių gaisrų metu apdegama, o kartais net žūstama, be to, teršiamas oras, niokojama gamta. Degančiose pievose sudega retų augalų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai. Nuo liepsnojančios žolės ugnis dažnai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus. Tačiau gyventojai niekaip negali atsisakyti šio blogo įpročio.

Nedegink žolės – gali būti nubaustas!

Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai primena, kad pamačius savo žemėje gaisrą ir nesiimant priešgaisrinės apsaugos priemonių – nepranešant ugniagesiams, ar nebandant užgesinti patiems, žemės savininkai gali būti nubausti nuo 50 iki 300 eurų bauda.

Už žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė, o už nepilnamečių paauglių nusižengimus, sukeliant gaisrus, baudžiami tėvai.

Už ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą gali būti skiriama nuo 50 iki 300 eurų bauda, o įmonių vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų. Dar didesnės baudos gresia už durpynų ir durpingų pievų deginimą. Pažeidėjams taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą, kuri kartais siekia ne vieną šimtą eurų.

Pagal Šiaulių APGV informaciją

Total
0
Dalinasi
Related Posts