Kuršėniškiams nedosnus nemokamas važiavimas

Rajono Taryba kitą savaitę vykstančiame posėdyje turėtų nuspręsti, ar per Kalėdų šventes kuršėniškiai miesto autobusais važinės nemokamai. Tačiau šiemet Kalėdų Senelis nebe toks dosnus.

Nemokamas važiavimas

Tarybai pateiktame sprendime siūloma pritarti, kad gruodžio 24, 25 ir 26 dienomis Kuršėnų miesto autobusais kuršėniškiai ir miesto svečiai važinėtų nemokamai.

Atokiau nuo miesto centro gyvenantys miestiečiai pasijus pamaloninti. Sprendimo sumanytojai įsitikinę, kad nemokamas pavėžėjimas visuomeniniu transportu šventiniu laikotarpiu skatins Kuršėnų gyventojus ir miesto svečius atsisakyti individualaus transporto, todėl turėtų sumažėti automobilių eismo intensyvumas miesto gatvėse. Sunkiau besiverčiantiems miesto gyventojams bus užtikrinta galimybė nemokamai atvykti į Kuršėnų mieste organizuojamus renginius, bažnyčioje vykstančias Kalėdų Mišias, renginius prie Kalėdų eglės.

Panašus sprendimas jau kelis kartus buvo priimtas per Kuršėnuose rengiamą Jomarką, minint dieną be automobilio.

Nemokamo važiavimo dienų mažiau

Tačiau šiemet Kalėdų Senelis – rajono Savivaldybė – ne tokia dosni, nes prieš porą metų kuršėniškiai ir miesto svečiai nemokamai miesto autobusais galėjo važinėti nuo Kūčių iki pat Naujųjų metų. Tuomet gal toks sprendimas ir turėjo pagrindą, nes mieste ne tik vyko įvairių renginių, bet ir darbo dienomis nedirbantys miestiečiai galėjo nuvažiuoti apsipirkti centre esančiuose prekybos centruose. Tuomet sprendimą palaikė ir Tarybos opozicija, kuri ir tvirtino, jog tai rajono valdžios gestas gyventojams prieš artėjančius rinkimus. Nors iki jų buvo dar tolokai.

Šiemetinis siūlymas – daug kuklesnis. Už keliones nereikės mokėti vos tris dienas. Visos dienos bus šventinės. Dauguma prekybos tinklų, esančių miesto centre, nedirbs, todėl didelio keleivių srauto gali ir nebūti, nes dauguma miestiečių šventes linkę praleisti namuose.

Tarybos narių nuomonės skiriasi

Opozicijoje esantis Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Kęstutis Lukšas „Kuršėnų krašto žinioms“ sakė, jog dar abejojantis, ar tokiam sprendimui pritars.

„Geriau reikėtų apsvarstyti, kaip atpiginti dirbančiųjų keliones į Šiaulius. 1,80 euro į darbą Šiauliuose ir tiek pat atgal – brangoka. Ir dar kiekvieną dieną. Jei žmonės turėtų darbą Kuršėnuose, tikrai nevažinėtų į Šiaulius. Darbo vietų Kuršėnuose nėra, o mes pabranginome keliones. Ir dabar per šventes siūlome nemokamą važiavimą mieste. Kiek tokių žmonių atsiras? Kai mieste nėra ką veikti“, – sakė Tarybos narys.

Pasak Tarybos narės Ados Grakauskienės, buvo gautas seniūnaičių prašymas dėl nemokamo važiavimo Kuršėnų mieste švenčių metu ir buvo sprendžiama tenkinti šį prašymą.

„Mūsų, Švietimo, kultūros ir sporto, komitetas posėdžio metu pasiūlė pritarė tokiam sprendimui ir dar pasiūlė nemokamai kuršėniškius vežti ir gruodžio 31 bei sausio 1 dienomis. Ar Taryba pritars tokiam siūlymui paaiškės posėdžio metu“, – sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai atstovaujanti Tarybos narė.

Rimantas Petravičius

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts