Kompiuterinių žaidimų pažinimo veiklos Kuršėnuose

Informacinės technologijos, medijos – tai dalykai, be kurių šios kartos jaunimas neįsivaizduoja savo laisvalaikio. O viena iš kūrybinių medijų formų – kompiuteriniai žaidimai, populiarūs ne tik laisvalaikio praleidimui, bet ir gebėjimui kūrybiškai valdyti medijų iššūkius, sukuriant naujus, unikalius kompiuterinius žaidimus.
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, atsižvelgdamas į šiuolaikinio jaunimo poreikius, įgyvendina projektą „Medijos – kūrybinės technologijos“. Jo tikslas – didinti Šiaulių rajono jaunimo kūrybinių veiklų įvairovę populiarinant medijų, kompiuterinių žaidimų kūrimą kartu su platesniu kultūros paminklų pažinimu. Mums svarbu informuoti jaunąją kartą, kaip saugiai kurti, naudotis, teisingai vertinti informaciją jų pamėgtose IT medijose (žaidimuose, socialiniuose tinkluose). Šiuo tikslu 2019 m. rugsėjo 26 d. įvyko diskusinė paskaita „Sutartis su medijomis“, kurią vedė skaitmeninių mokymų priemonių naudojimo švietimo konsultantė Jolanta Kvedarienė. Dalyvavę įvairių mokyklų 5–8 klasių moksleiviai su mokytojais turėjo galimybę praturtinti savo žinių bagažą apie žalingo turinio atpažinimą internete, tykančius  pavojus kompiuterinių žaidimų pasaulyje, aiškinosi, kaip juos sukurti saugius ir legalius.
Šį savaitgalį, spalio 19–20 d., nuo 10 iki 17 val. Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekoje (Ventos g. 11A, Kuršėnai, 2 aukštas) vyks dieninė edukacinė-kūrybinė žaidimų kūrimo stovykla. Jos metu vaikai ir jaunimas generuos žaidimų idėjas, kurs žaidimų fotodokumentaciją, dalis, garsus, spraitus, tekstus, kurie vėliau išaugs į žaidimo prototipą. Vėliau sukurtas žaidimo branduolys bus atskirtas nuo Unity programos, juo vaikai galės laisvai dalintis, viešinti, eksportuoti į kitas, pvz., Android platformas (planšetes ar mobiliuosius įrenginius). Jaunuoliai, pajutę kūrybinio žaidimo galią, su bendraamžiais organizuos žaidimų pristatymo ir išbandymo turnyrą. Stovyklos lektorius – programuotojas, Robotikos akademijos mokytojas Karolis Norkūnas.
Po to, lapkričio 6 d., 12 val. Šiaulių r. savivaldybės Kultūros centro Baltojoje salėje (Ventos g. 11A, Kuršėnai, 2 aukštas) visus projekto dalyvius, kompiuterinių technologijų mylėtojus pakviesime į susitikimą su informatiku dr. Žilvinu Ledu. Jis daugiau kaip 8 metus kuria vaizdo žaidimus ir yra vienas iš žaidimų kūrimo studijos „Tag of Joy“ steigėjų bei techninis vadovas, dėsto šių žaidimų kūrimo kursą Vilniaus universitete. Susitikimo metu svečias pateiks profesinių patarimų, kaip sukurti įdomų ir legalų mokomąjį kompiuterinį žaidimą, atskleis kitas žaidimų kūrimo vingrybes, pristatys sukurtus žaidimus ir turėsime galimybę juos išbandyti praktiškai.
Kviečiame 5–8 klasių vaikus ir kitus kompiuterinių žaidimų entuziastus aktyviai dalyvauti šiose veiklose, susitikimuose ir taip įprasminti unikalią kūrybinės raiškos formą. Registracija vyksta tel. (841) 582 333 arba 8670 66001.

Karolina Jasiukevičiūtė, Šiaulių r. savivaldybės viešosios bibliotekos Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėjos pavaduotoja

Total
0
Dalinasi
Related Posts