Prasidėjus automobilių padangų keitimo sezonui (dygliuotas automobilių padangas reikia pasikeisti iki balandžio 10 d.), primename, kad nebereikia sukti galvos, ką daryti su nebetinkamomis naudoti padangomis.
Palikite jas šia veikla užsiimančiose prekybos vietose (prekybos centrai, specializuotos parduotuvės), kuriose perkate naujas padangas; autoservisuose, kuriuose atliekamos padangų montavimo paslaugos. Tai nieko papildomai nekainuoja ir yra gana patogu, nereikia gaišti laiko.
Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – ŠRATC) patikslina, kad perkant parduotuvėje ar autoservise naujas padangas ir ten pat atiduodant jau nebetinkamas naudoti padangas, nieko papildomai mokėti nereikia, nes į naujų padangų kainą jau būna įskaičiuotas ir jų sutvarkymo, utilizavimo mokestis. Aišku, padangos priimamos tokios, kurios skirtos transporto priemonei ir toks pat kiekis, koks yra perkamas.
Svarbu ir tai, kad prekybos centrų ir autoservisų surinktos padangos bus tinkamai utilizuotos ir nenuguls pamiškėse ar kiemuose. Neatsakingai išmestos padangos dirvožemyje nyksta daugiau kaip šimtą metų, išskirdamos aplinkai ir žmonėms itin pavojingas chemines medžiagas.
ŠRATC taip pat primena apie galimybę atvežti padangų atliekas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles ir atliekų priėmimo punktus.
Jei užsilikusių padangų atliekų turite iš anksčiau, nuvežkite jas į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles ar atliekų priėmimo punktus. Pagal Šiaulių regione esančių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių tvarką, tokia paslauga teikiama nemokamai vieną kartą per metus vienam gyventojui, atvežusiam ne daugiau kaip 4 vnt. padangų atliekų. Norint jas čia palikti, reikia užpildyti atliekų priėmimo deklaraciją, o turint daugiau nei 4 vnt., teks mokėti pagal patvirtintus įkainius.
Dalis atvežtų gyventojų padangų į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles perduodamos padangų importuotojų organizacijoms. Likusiai daliai tenka pirkti utilizavimo paslaugą ir dėl šios priežasties gyventojai už padangų atliekų sutvarkymą netiesiogiai sumoka dar kartą, todėl racionalu jas atiduoti ten, kur įsigyjamos naujos padangos.
Nešiukšlinkime gamtos, neverskime savo aplinkos sąvartynu! Aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad administracinė atsakomybė ir piniginė bauda gali būti skiriama ne tik jų atsikračius netinkamoje vietoje, tačiau ir tais atvejais, kai padangos yra deginamos. Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti nuo 30 iki kelių tūkstančių eurų, priklausomai nuo atliekų kiekio, įskaičiuojant ir aplinkai padarytą žalą.
VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro informacija