VMI šiandien pradėtų grąžinti gyventojams pajamų mokesčio permokų dalis pasieks 1,6 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų

2019 m. balandžio 17 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad teisingai užpildžiusiems ir pajamų deklaracijas pateikusiems gyventojams jau pradeda grąžinti gyventojų pajamų mokesčio (toliau – GPM) permokas. Šiandien 19 tūkst. šalies gyventojų bus grąžinta daugiau nei 3 mln. eurų permokų, Šiaulių apskrityje 1,6 tūkst. gyventojų – 279 tūkst. eurų.

Permokos grąžinamos pirmiausia gyventojams, pajamų deklaracijas pateikusiems be klaidų ir laiku. Jos grąžinamos pagal gyventojų sąrašus, kuriuos Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) sudaro atsitiktine tvarka.

„Pavedimai į gyventojų sąskaitas bus atliekami nuo šiandien kiekvieną darbo dieną iki liepos 31 dienos, pagal savivaldybių biudžetų pajamas, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė. – Tačiau turime nemažą mokesčių mokėtojų grupę, kuri turėtų ypač suskubti. Tai – gyventojai, pernai vykdę registruotą individualią veiklą pagal pažymą, turėję verslo liudijimus. Mažiau kaip pusė jų tėra pateikę pajamų deklaracijas, o tai jiems padaryti privaloma. Dirbo ar nedirbo, gavo pajamų ar negavo – visi individualią veiklą turėję gyventojai teikia pajamų deklaracijas.“

Mokesčio permoka grąžinama tada, kai gyventojas, norintis pasinaudoti gyventojų pajamų mokesčio lengvata, yra pateikęs ar patikslinęs visas privalomas ankstesnių metų pajamų deklaracijas, nekilnojamojo turto mokesčio deklaracijas.

Pažymėtina, jog VMI vis dar sulaukia patikslintų duomenų iš trečiųjų šaltinių (Lietuvos komercinių bankų ir kitų kredito įstaigų, gyvybės draudimo bendrovių, aukštųjų mokyklų, profesinio mokymo ir kt. įstaigų) apie gyventojų sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti sumokėtas palūkanas, įmokas už studijas, studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas bei gyventojų sumokėtas pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus ir kt. Dėl to deklaracijas jau pateikę gyventojai turėtų pasitikrinti, ar jų preliminariosios deklaracijos nėra atnaujintos, ar trečiųjų asmenų VMI pateiktų duomenų pažymoje neatsirado naujų duomenų ir ar jie visi perkelti į naujai suformuotą preliminariąją pajamų deklaraciją. Nustačius, kad ne visi duomenys buvo deklaruoti, reikėtų tikslinti ir pateikti patikslintą deklaraciją. Tą galima padaryti paprastai – prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS).

Pajamų deklaracijas privalo pateikti tie gyventojai, kurie pernai vykdė registruotą individualią veiklą pagal pažymą, turėjo verslo liudijimus (net ir tuo atveju, jei negavo pajamų), pardavė tris metus neišlaikytą nuosavybėje transporto priemonę ar dešimt metų neišlaikytą nuosavybėje nekilnojamąjį turtą, gavo nuomos pajamų iš gyventojų, bet kokių pajamų iš užsienio valstybės ir pan.

Deklaruoti pajamas turi ir tie gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), ir dėl to privalu sumokėti dalį gyventojų pajamų mokesčio, arba norintys susigrąžinti permoką dėl pritaikyto ne viso NPD. Kaip ir kasmet, deklaruoti pajamas taip pat turi gyventojai, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl jų ar jų sutuoktinių užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.) ir, be abejo, gyventojai, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių. Šiaulių apskrityje pajamas už 2018 metus turi deklaruoti apie 61 tūkst. gyventojų, iš jų beveik 29 tūkst. gyventojų deklaracijas jau pateikė. Turto deklaracijas turi pateikti Šiaulių apskrities beveik 8 tūkst. gyventojų, iš jų deklaracijas pateikė – beveik 3 tūkst. gyventojų. Nors iki deklaravimo termino pabaigos, gegužės 2 dienos, dar liko kiek daugiau nei dvi savaitės, gyventojų prašoma pajamų deklaravimo neatidėti paskutinei dienai.

Naujausiais duomenimis, Šiaulių apskrityje nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius iš viso gauta apie 91 tūkst. pajamų ir 4 tūkst. turto deklaracijų, prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai – apie 12 tūkst. Nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius pajamų deklaracijas pateikė daugiau nei 75 tūkst. gyventojų. Beveik 47 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta beveik 9 mln. eurų GPM permokos. Apie 18 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti daugiau nei 6 mln. eurų GPM.

Šiaulių AVMI taip pat primena, kad šių metų pirmą pusmetį, iki liepos 1 d., visiems mokesčių mokėtojams yra suteikiama vienintelė galimybė deklaruoti praeityje pamirštas pajamas ir mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ar baudų. Tokia proga suteikiama pirmą bei vienintelį kartą ir ateityje analogiška galimybe pasinaudoti mokesčių mokėtojai nebegalės. Atleidimas nuo delspinigių ir baudų už praeityje nesumokėtus mokesčius taikomas visiems – ir gyventojams, ir įmonėms, jei jie nėra bankrutuojantys / bankrutavę ar restruktūrizuojami. Norėdami pasinaudoti šia galimybe gyventojai turi pateikti arba patikslinti senas deklaracijas, t. y. už 2014-2017 m. Deklaravus praeityje pamirštas pajamas, mokesčius nuo jų reikia sumokėti per 20 dienų, tačiau mokesčių mokėtojai gali sudaryti ir periodinių mokėjimų grafiką – laikotarpiui iki 2 metų. Nuo metų pradžios jau 343 gyventojai ir įmonės sudarė periodinio mokėjimo grafikus bendrai 2,82 mln. eurų sumai.

Visą aktualią informaciją apie 2018 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje, skiltyje „2018 m. pajamų ir turto deklaravimas“. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus. Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

                                                       

PAPILDOMA INFORMACIJA:

Savivaldybė Gyventojai Gyventojams grąžinama permokų
 

Gyventojai, PRIVALANTYS šiais metais teikti

pajamų

deklaracijas

 

Gyventojai, privalantys šiais metais teikti pajamų

deklaracijas, DEKLARAVĘ

PAJAMAS

 

Gyventojų

skaičius

 

Suma,

eurais

Akmenės raj. 3851 1962 128 22 tūkst.
Joniškio raj. 4386 2066 122 22 tūkst.
Kelmės raj. 5089 2349 107 14 tūkst.
Pakruojo raj. 3914 1822 121 23 tūkst.
Radviliškio raj. 7496 3618 203 35 tūkst.
Šiaulių m. 26 452 12530 751 129 tūkst.
Šiaulių raj. 9668 4253 211 34 tūkst.
Šiaulių apskrityje 60865 28600 1643 279 tūkst.
Total
0
Dalinasi
Related Posts