„Protų mūšis“ apie užkrečiamąsias ligas   

Europa minėjo imunizacijos savaitę, todėl Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) ragino visuomenę ir medikus aktyviau domėtis užkrečiamųjų ligų profilaktika ir priminė apie vakcinacijos svarbą tiek jaunam, tiek senam bei kvietė priimti iššūkį ir sudalyvauti protų kovoje.

„Alyvos“, „Senjorės“, „Šaunuolės“, „Bitutės“, „Mėlynakės“, „Lelija“ – taip, šie žodžiai yra susiję su protmūšiu apie užkrečiamąsias ligas. Kaip? Tiesiogiai! Tai mūsų šauniųjų III amžiaus universiteto studenčių komandų pavadinimai. Būtent šios šešios komandos dalyvavo „Protų mūšyje“ „Užkrečiamosios ligos: Tu gali (ne)susirgti“.

Protmūšis – intelektualus žaidimas. Jo dalyviai varžosi, kas greičiau teisingai atsakys į klausimus apie užkrečiamąsias ligas ir jų profilaktiką. Žaidimas buvo sudarytas iš trijų turų, 30-ties skirtingų klausimų, tokių kaip: „Kaip užsikrečiama užkrečiamąja liga?“, „Kas dažniausiai sukelia gimdos kaklelio vėžį?“, „Kas sukelia meningokokinę infekciją?“ ir panašių.

Po pirmųjų dviejų etapų pirmavo „Mėlynakės“ ir „Lelija“, o trečiajame turnyre net 9 iš 10 klausimų teisingai atsakiusios „Alyvos“ išsiveržė į priekį ir dalijosi čempionių titulą su komanda „Lelija“. Trečiosios liko „Mėlynakės“. Šį kartą daugiausiai teisingai atsakinėjusios komandos buvo apdovanotos Visuomenės sveikatos biuro įsteigtais prizais – skėčiais, termosiniais puodeliais, gertuvėmis, maišeliais, o likusioms dalyvėms buvo įteikti paguodos prizai.

Džiugu, kad kaskart susitikę sužinome ką nors naujo, išgirstame, ko negirdėję, pamatome, ko nematę…

Skaistė GRIGYTĖ

Visuomenės sveikatos biuro sveikatos stiprinimo specialistė

Total
0
Dalinasi
Related Posts