Klientų iš viso pasaulio turinti automenininkų bendrovė įtariama pelno slėpimu ir mokesčių nemokėjimu

Į Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnų akiratį dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo pateko garsi transporto priemonių atnaujinimu, automobilių salonų remontu ir restauracija Šiaulių rajone užsiimanti uždaroji akcinė bendrovė.

Praėjusiais metais buvo gauta informacija, kad šis juridinis asmuo apskaitoje nefiksuoja visų atliekamų paslaugų bei įsigyjamų prekių, vadinasi, apgaulingai veda apskaitą ir teikia žinomai neteisingus duomenis apie bendrovės pelną bei turtą.

Surinkus pakankamai duomenų ir nustačius su bendrove susijusių kitų juridinių bei fizinių asmenų vaidmenį nusikalstamose schemose, sausio 29 d. buvo atliktos 33 kratos.

Pareigūnams šiame kratų maratone talkino Šiaulių apskrities Jungtinių operacijų centro atstovai. Kratos atliktos ne tik Šiauliuose, Šiaulių rajone, bet ir Kauno bei Klaipėdos apskrityse. Jų metu buvo rasta ir paimta tyrimui reikšmingų dokumentų, daiktų, pinigų. Tą pačią dieną dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo pareikšti įtarimai dviem bendrovės vadovams bei dviem nusikalstamas veikas vykdyti padėjusiems vadybininkams.

Už apgaulingą buhalterinę apskaitą arba jos slėpimą, sunaikinimą ar apskaitos dokumentų sugadinimą, jeigu dėl to negalima visiškai ar iš dalies nustatyti asmens veiklos, jo turto, nuosavo kapitalo ar įsipareigojimų dydžio baudžiamasis kodeksas numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki ketverių metų.

Tyrimo metu bus atliekamas ūkinis ir finansinis bendrovių tyrimas, po kurio paaiškės tiksli nuslėptų mokesčių suma ir valstybės biudžetui padaryta žala

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://youtu.be/BQ8OLhd_j0I

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts