Kai gyvenimo tiesų neišgirstama, pripažinti jas priverčia realybės pamokos

Kad kelių eismo taisyklės sugalvotos ne šiaip sau, o  žmonių saugumui, kad jas reikia ne tik žinoti, bet ir mokėti taikyti realybėje, kad mopedu į gatvę galima išvažiuoti tik sulaukus 15 metų ir išlaikius teorijos egzaminą – tokių gyvenimo tiesų  trylikametis  Šiaulių rajono, Dainų kaimo, gyventojas pripažinti nenorėjo.  Tačiau pripažinti jas  privertė gyvenimas, surengęs skaudžią  pamoką realybėje.

Vienkiemyje gyvenantis paauglys savo tėvui priklausančiu mopedu važinėti po sodybos teritoriją pratinosi ne kartą. Bent taip pasakojo jo tėvas. Ar iki spalio 3 d. nepilnametis kada buvo pasukęs, kur toliau nuo savo kiemo, težino tik jis pats. Tačiau minėtos dienos popietę jis pasuko iš kaimo į Šiaulius.  Atrodė, kas čia gali nutikti – jei raižyti sodybos teritorijoje problemų nėra, tai ir gatvėse jų neturėtų būti.  Tikėtina, kad studijuoti eismo gatvėmis  taisyklių jam neteko, todėl atrodė viskas labai paprasta. Tačiau trylikametis savo jėgas pervertino.

Apie 16 val. Šiaulių pareigūnai buvo iškviesti į Šiauliuose esančią Gegužių ir Aido gatvių sankryžą  įforminti eismo įvykio. Atvykę jie pamatė ant važiuojamosios dalies gulintį mopedą, netoliese stovintį HYUNDAI automobilį, o jame sėdintį traumuotą dviratės transporto priemonės vairuotoją – nei vairuotojo pažymėjimo, nei vairavimo eisme įgūdžių neturintį 13-metį.   Berniuką medikai išvežė į ligoninę, jam diagnozuotas peties  išnirimas, alkūnkaulio lūžimas, kojos  čiurnos raiščių patempimas. Anot liudytojų, Gegužių gatve važiavęs mopedo vairuotojas suko į kairę, nepraleido priešpriešiais tiesiai važiavusio automobilio ir trenkėsi į jį. Automobilis apgadintas, mopedas – irgi:  kėbulas, prietaisų skydelis, veidrodėliai, sėdynė, priekinė šakė, variklio blokas.

Neatsakingu elgesiu nepilnametis tėvams įteikė nemenką finansinę „dovanėlę“ – reikės atlyginti žalą apgadinto automobilio vairuotojui, išleisti nemenką sumą savo motorolerio remontui ir sūnaus gydymui bei reabilitacijai. Kokios bus traumos pasekmės berniukui, parodys gyvenimas.

Policijos pareigūnai akcentuoja: nelepinkite savo atžalų pasismaginimu dviratėmis motopriemonėmis. Tik tada, kai vaikas sulauks nustatytos brandos ir išlaikys Kelių eismo taisyklių egzaminą, tik tada leiskite sėstis prie jų vairo. Mokykimės iš svetimų klaidų, nes mokymasis iš savo klaidų kainuoja brangiai, kartais net gyvybę.

Šiemet eismo įvykiuose Šiaulių apskrityje žuvo 1 dviratės motorinės transporto priemonės vairuotojas ir 14 sužalota. Iš jų 5 nukentėjo Šiauliuose, 5 – Raseinių rajone, 3 – Šiaulių rajone, 2 – Radviliškio rajone.

 Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts