Kaip puošti kapus, mirusiųjų atminimo dienai artėjant

Vėlinės – viena svarbiausių rudens dienų Lietuvoje. Ir nors iki mirusiųjų paminėjimo dienos liko dar kelios savaitės, žmonės jau pradėjo jai ruoštis: tvarko, puošia kapus, ieško žvakelių, augalų ar kitų papuošimų.

Svarbiausia – tradicijos

Tiek Visų šventųjų diena, tiek Vėlinės – nuo seno svarbios dienos Lietuvoje, todėl žmonės joms ruoštis pradeda ne paskutinę dieną. Pastebima, kad jau dabar išaugo šioms šventėms skirtos atributikos: žvakių, šviežių bei dirbtinių gėlių pardavimai. Visgi populiariausiomis išlieka tradicinės rudens gėlės. Parduotuvėse galima rasti skintų arba vazonėliuose esančių chrizantemų bei viržių.

Žmonių domėjimasis kapų apželdinimo tematika jaučiamas. Gyventojams norisi ne tik atnešti žvakelę ar puokštę, bet ir iš anksto sutvarkyti kapus. Visgi, kapų apželdinimo mados keičiasi labai lėtai. Paprastai veliono atminimą puoselėjantys žmonės siekia ir kapą tvarkyti taip, kaip jam patiktų – nors tai prieštaraus asmeniniam skoniui, kapai puošiami taip, kaip mirusiajam būtų patikę. Tačiau nepaisant tradicijų, kapų apželdinimo naujovės po truputį skinasi kelią ir Lietuvoje.

Dėmesys tvarumui

Pastaruoju metu didelę įtaką kapų puošimui daro apželdinimo tendencijos, kurios vis labiau atspindi tvarumą, ekologiją. Turėtume pagalvoti ne tik kaip šiandien atrodo kapas, bet ir ką paliekame po savęs. Juk kiekvienas galime padaryti nedidelį indėlį į tvaresnį gyvenimą ir atsakingai pasirinkti, kaip šią dieną papuošti kapus. Tai yra tikrai svarbu.

Lankant kapus, vietoje krūvos žvakių nešti keletą. Dar geresnis pasirinkimas, įsigyti vieną, gražų, didelį gaubtą ir jame keisti žvakių papildus arba tiesiog žvakeles, kurios būtų be papildomo stiklo, plastiko ar metalo. Žinoma, kad toks sprendimas – gana naujoviškas ir galbūt ne kiekvienam suprantamas, tačiau net ir nedideli žingsneliai veda tvaresnio gyvenimo link.

Patarimai, kurie padės kapus išlaikyti tvarkingus

Dar vienas neatsiejamas kapų atributas – augalai. Renkantis augalus kapams geriau juos pasirinkti daugiamečius.

Vienmečius augalus kiekvienais metais turime keisti. O tai sukuria papildomų rūpesčių. Augalai, kuriuos pasodinsime dabar, tikrai gražiai neatrodys pavasarį. Na, o daugiamečiai augalai, tokie kaip alūnės, šilokai, rudeniai astrai ar viržiai gali augti visus metus ir estetiškai atrodyti visomis mums reikalingomis progomis. Pavyzdžiui, per Motinos dieną ar Vėlines.

Puošiant kapus per Vėlines, galimi keli variantai: arba rinktis iš anksto paruoštas puokšteles ar vainikėlius, arba patiems parodyti kūrybiškumo: pasirinkti tujų, pušų, putinų, šaltalankių šakelių. Šakeles patariama tiesiog susmaigstyti į kapą, šalia dar įsmeigti vieną kitą gėlę – taip, gaunama ekologiška dekoracija, kurią po Vėlinių galima bus išmesti prie žaliųjų atliekų. Žinoma, kapams papuošti puikiai tinka ir skintos gėlės, pavyzdžiui, chrizantemos – tai geras pasirinkimas ieškantiems kapų papuošimo, skirto būtent tai dienai.

Dar vienas universalus patarimas, kuris kapus estetiškus išlaikyti padės ilgą laiką, dėmesį tereikia atkreipti į vos kelias smulkmenas. Pavyzdžiui, sumažinti kapuose esančių spalvų skaičių.

Jeigu matote, kad antkapio akmuo turi rausvo atpalvio – galima parinkti panašios spalvos akmenukus bei gėles – taip galvodami niekada nesuklysite. Tačiau jeigu kapą apsodinsite ir mėlynomis, ir geltonomis, baltomis, violetinėmis bei oranžinėmis gėlėmis – bendras vaizdas gali pasirodyti chaotiškas. Siūloma atkreipti dėmesį į tai, kokios spalvos vyrauja kapuose ir pagal tai pabandyti paieškoti gėlių ar dekoracijų, kurios jas atkartotų.

Total
0
Dalinasi
Related Posts