Telšių rajono seniūnai susipažino su mūsų rajonu

Su Šiaulių rajonu susipažino Telšių rajono seniūnų delegacija. Svečiai apsilankė Kuršėnuose, rajono Savivaldybėje Šiauliuose, apžiūrėjo Naisius.

Pažintis su Kuršėnais

Vidurdienį svečiai atvyko į Puodžių sostinę – Kuršėnus. Čią kaimyninio rajono seniūnų delegaciją, kuriai vadovavo vicemeras Kęstutis Gusarovas, pasitiko mūsų rajono seniūnai ir Etnininės kultūros ir tradicinių amatų centro direktorė Birutė Poškienė. Visus susirinkusius pasveikino Bubių seniūnas Vytautas Slabys. Telšių rajono vicemeras K. Gusarovas mūsų rajono  seniūnams įteikė dovanų, reprezentuojančių Telšių rajoną. Svečiai buvo pavaišinti kava su karštais, ką tik iškeptais kibinais, bandelėmis ir tradiciniu „Kuršėnų vyniotiniu“.

Netrukus vyrai buvo pakviesti nusivilkti švarkus, pasiraitoti rankoves, o moterims buvo patarta saugoti sukneles ir visiems kartu kibti į darbus – lipdyti molinius dubenėlius.

Septintasis Lietuvos Puodžių karalius  Algimantas Tamašauskas ir tautodailininkė- keramikė Aistė Jakelaitytė seniūnams patarinėjo, kaip minkyti ir formuoti molį, kaip klijuoti ąseles ir kaip ornamentais puošti dubenėlius. Juokaujant ir nuoširdžiai bendraujant, išdygo keliasdešimt  įvairių dydžių, formų ir raštų dubenėlių, pažymėtų individualiais inicialais, kuriuos Amatų centro darbuotojai papildomai apdoros ir po dviejų savaičių perduos  autoriams.

Svečiai taip pat apsilankė rajono Kultūros centrą, kur juos pasitiko  direktorė Jovita Lubienė, svečiams nuoširdžiai papasakojusi apie Kultūros centro veiklą, vykdomą projektą ir kalendorių ekspoziciją, kurioje surinkta apie 11000  kalendorių.

Telšių krašto seniūnai pasigrožėjo ir eksponuojama Kuršėnų meno mokyklos mokinių paveikslų paroda.

Svečiai apsilankė ir už ES lėšas rekonstruotoje Lauryno Ivinskio aikštėje, kurioje plevėsavo ir Žemaitijos vėliava. Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas papasakojo šios aikštės istoriją.

Apsilankė Savivaldybėje

Abiejų rajonų senai apsilankė ir mūsų rajono Savivaldybėje. Tarybos posėdžių salėje su jais susitiko rajono meras Antanas Bezaras ir administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, kurie papasakojo apie Šiaulių rajoną, savivaldybės veiklą, kalbėjo apie problemas ir lūkesčius. A. Bezaras svečių delegacijai įteikė mūsų rajono simbolį – ąsotį. Dar vieną ąsotį paprašyta perduoti Telšių rajono merui arba vicemerui, kuris iš Kuršėnų grįžo į svarbų susitikimą Telšiuose.

Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos viceprezidentas Telšių apskričiai, Varnių seniūnas Rolandas Bružas padėkojo rajono savivaldybės vadovams už šiltą priėmimą, papasakojo apie savivaldos institucijų veiklą Telšių rajone, nuveiktus darbus Varnių seniūnijoje.

Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos viceprezidentai Šiaulių ir Telšių apskritims – V. Slabys ir R. Bružas pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kurioje įsipareigojo organizuoti bei įgyvendinti įvairius kompetencijos kėlimo ir plėtros projektus, stiprinti vietos valdžios, verslo sektoriaus ir bendruomenių savitarpio supratimą ir partnerystę, keistis informacija, skatinti kultūrines iniciatyvas, sudaryti sąlygas dalyvauti renginiuose, festivaliuose, dalintis vietos ūkio funkcionavimo patirtimi ir sukauptomis žiniomis.

Po susitikimo Savivaldybėje, svečiai, lydimi šeimininkų, išvyko į Naisius, kur aplankė Baltų muziejų, kitas lankytinas vietas. Dalykinis susitikimas baigėsi diskusijomis apie seniūnų ir administracijų veiklą kaimyninėse savivaldybėse.

„Kuršėnų krašto žinių“ informacija

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts