Ką svarbu žinoti prieš perkant suvirinimo aparatą

Suvirinimo aparatas – ypatingai svarbus prietaisas, be kurio neišsiverstų statybininkai, montuotojai, remontą atliekantys asmenys bei visi meistraujantys darbščių rankų savininkai. Plačiau suvirinimo aparatus naudoja ir laivų bei automobilių pramonė, metalinių detalių gamyklos. Kadangi tai yra labai specifinis įtaisas, tai ir jo pasirinkimas bei tinkamumas priklauso nuo pačios įvairiausios specifikos. Gamintojai į prekybos vietas nuolat siunčia pažangius ir itin efektyvius įtaisus, tačiau ar jie tinka jums? Kaip pasirinkti geriausią suvirinimo aparatą ir ką reikėtų žinoti prieš perkant? Skaitykite ir sužinokite!

Nors galima iškart pradėti nagrinėti suvirinimo įrangos veikimo principus, kainas bei techninių parametrų gausą, deja, tačiau paieškos startą duoda jūsų darbo pobūdis. Jeigu virinami bus ploni metalo dirbiniai, suvirinimo kokybės reikalavimai nėra itin aukšti bei nėra jokių kitų ypatingų aplinkybių – drąsiai rinkitės pačius pigiausius įrenginius. Tačiau bene visais kitais atvejais teks apsistoti ties kažkokia siauresne produktų gama, kurioje rasite savo „aukso viduriuką“.

Visų pirma, tai rinkoje figūruoja trijų pagrindinių suvirinimo aparatų tipai:

* MIG (suvirinimas lydžiu elektrodu dujose)

* MMA (suvirinimas glaistytu elektrodu)

* TIG (suvirinimas volframo elektrodu dujose)

MIG technika yra pati komplikuočiausia, tačiau tai yra našiausias darbo būdas, kuriuo galima apdirbti bene visus metalus, nuo 5-8 mm storio iki dar storesnių gaminių. MMA – populiariausias būdas, esantis per vidurį našumo skalėje bei užtikrinantis gana parodų darbo našumą. Tiesa šis suvirinimo metodas naudojamas tik su plienu arba nerūdijančiu plienu bei pačio įvairiausio storio gaminiais. Na, o TIG – lėčiausias, bet itin preciziškiems darbams puikiausiai tinkantis kone visiems metalams tinkantis suvirinimo būdas. Visgi, kol su MIG arba MMA dirbti galėtų ir ne pats didžiausias „specas“, su TIG įtaisais dirbdami be tinkamų žinių tik jiems kenksite bei iššvaistysite daug pinigų elektrodams, dujoms, elektrodams t.t.

Taip pat būna kintamos srovės suvirinimo aparatų, kurie žymimi taip pat, kaip viena žymi roko grupė – AC/DC. Jų pliusas toks, kad jais galima virinti ir aliuminį, šalia visų kitų metalų. Pastovios srovės (DC) aparatai leidžia virinti viską, išskyrus aliuminį. Skirtumas tas, kad už „rokerišką“ AC/DC variantą teks mokėti daugiau, gerokai daugiau. Kad galutinė suma būtų aiškesnė, užsukite į internetinę parduotuvę www.b-a.eu , kur suvirinimo aparatai bei kita specializuota technika – už geriausią kainą!

Vienas svarbus terminas, kurį taip pat aktualu žinoti ieškantiems suvirinimo aparato – pusautomatis. Su pusautomačiu virinti yra turbūt lengviausia, kadangi jame yra daugybė funkcijų bei rėžimų, kurie padės darbą paversti našesniu ir produktyvesniu nei įprastai. Tačiau tokio prietaiso kaina taip pat yra kiek didesnė.

Atsižvelkite į tai, kokius metalus virinsite, su kokiais metalais dirbsite. Jeigu darbas vyks su kietais metalais arba didelėms apimtims – nebus nieko geriau už trifazį įtaisą. Vienfazis suvirinimo aparatas savo darbą atliks buityje, tačiau pramoninėje veikloje jis gali būti per silpnas ar netinkamas. Galia neturėtų būti svarbus aspektas, nes per didelio galingumo (amperais) įrenginys tikrai neatliks darbo puikiai (pilnoje apkrovoje).

Apie transformatorinę technologiją kartais dar užsimenama, tačiau tai jau šiokia tokia atgyvena, randama senuose arba labai biudžetinės klasės įrenginiuose. Ji – veiksminga, tačiau invertoriniai suvirinimo aparatai yra tiesiog pranašesni.

Na, o svarbiausia, jeigu turite klausimų – drąsiai siųskite juos specialistams iš prekybos vietos, kur planuojate įsigyti suvirinimo aparatą!

Total
0
Dalinasi
Related Posts