Įsimylėjėliai švenčia Švento Valentino dieną

Šv. Valentino diena – tai gėrio, šypsenų, meilės laiškų, širdelių ir romantiškų dovanėlių diena!Sakoma – gilią žiemą, o tokia kaip tik dabar, …. gera mylėti – mylimąjį gali įgrūsti į pusnį, įstumti į eketę … Ko gero, ne atsitiktinai ir įsimylėjėlių – Valentino diena – taip pat gilią žiemą… bet pasirodo, visiškai neatsitiktinai Valentino diena būtent vasario 14-ają.

Valentino dienos istorija

Yra įvairių teorijų apie Valentino dienos kilmę. Žinoma, kad Valentino dienos šventė siekia Romos imperijos laikus. Senovės Romoje vasario 14-oji buvo skirta deivei Junonai pagerbti.

Kai kurie šią šventę sieja su romėnu Šv. Valentinu, kuris buvo nukankintas už tai, kad neatsižadėjo krikščionybės. Jis mirė 269 metais vasario 14 dieną – tą pačią dieną vykdavo ir meilės „loterijos“. Anot legendos, Šv. Valentinas paliko atsisveikinimo raštelį kalėjimo prižiūrėtojo dukrai, su kuria buvo buvo susibičiuliavęs. Raštelį pasirašė taip: „Tavo Valentinas“.

Dar pasakojama, kad Romos imperiją valdant Klaudijui II (apie 270 metus) šalis daug kariavo. Klaudijus, pramintas Žiauriuoju, susidūrė su problema – vis sunkiau buvo surinkti kariuomenę. Jis buvo įsitikinęs, kad taip yra todėl, jog vyrai nenori palikti savo mylimųjų ar šeimų. Todėl uždraudė Romos gyventojams susižadėti ir tuoktis. Buvo toks kunigas Valentinas. Jis kartu su Šv. Marijumi padėdavo krikščionims ir slapta sutuokdavo poras. Už šiuos gerus darbus Šventas Valentinas buvo suimtas ir atgabentas pas imperatorių, kuris pasmerkė jį užmušti lazdomis ir nukirsdinti. Jo mirties data laikoma vasario 14-oji.

Vasario 15 dieną senovės Romoje buvo švenčiamos Luperkalijos. Pagal to meto kalendorių, vasaris buvo pavasario pradžia,ir Luperkalijos buvo ne tik pavasario, bet ir meilės šventė. Senovės Romoje jaunų vaikinų ir merginų gyvenimas buvo griežtai atskirtas, tačiau šios šventės metu senas paprotys leido susipažinti ir susidraugauti poroms.„Meilės loterijos“ – Luperkalijų – išvakarėse Romos mergaičių vardai buvo surašomi ant popieriaus skiaučių ir sumetami į ąsočius. Kiekvienas jaunuolis traukdavo po vieną lapelį su vardu, ir tapdavo tos merginos „kavalieriumi” šventės metu, o kartais – ir visiems metams ar net gyvenimui.

Kai IV amžiuje Romos imperija priėmė krikščionių tikėjimą, abi šventės išliko, tačiau buvo švenčiamos vieną – vasario 14-ąją – dieną, pavadintos Šv. Valentino vardu.

Ką reiškia dovanojamos gėlės?

Valentino dieną labai dažnai mylimiems žmonėms dovanojamos gėlės. Tačiau ar žinojote, jog gėlės gali ne tik džiuginti akį ir kvepėti, bet ir perduoti slaptus pranešimus?

Pavyzdžiui, raudonos rožės reiškia: „Aš tave myliu“. Geltonos rožės sako: „Aš myliu tave, bet nežinau, ar tu mane myli“. Baltos rožės teigia: „Mūsų meilė tyra“. Keturlapis dobilas – sėkmės palinkėjimas. Oranžiniai žiedai reiškia amžiną meilę.

Beje, savo slaptą kalbą turi ir spalvos. Valentino diena paprastai asocijuojasi su raudona, rožine bei balta spalvomis. Tačiau ir kitos spalvos turi savo prasmę. Raudona, kraujo spalva, simbolizuoja atsidavimą ir ištikimybę. Balta yra tyrumo spalva. Azijoje bei Vidurio Rytuose raudona bei oranžinė spalvos – džiaugsmo ir šventės spalvos. Mėlyna spalva nuo seno yra pasitikėjimo bei patikimumo spalva.

Purpurinė buvo ilgą laiką laikoma karalių spalva, kadangi senovėje šią spalvą buvo be galo sunku išgauti, ir tiktai turtingieji galėjo sau leisti nešioti purpurinius drabužius. Žalia yra vilties spalva – matyt, tai susiję su pavasariu, kuomet pirmoji žaluma simbolizuoja pasaulio atgimimą po žiemos. Na, o Kupidono strėlės – ne raudonos ar rožinės; jos nematomos.

Valentino dienos papročiai bei pranašystės

Valentino dienos proga, kai kuriose šalyse yra dovanojami drožti mediniai šaukštai, papuošti širdimis, raktais bei spynomis. Šie papuošimai reiškia: „Tu atrakinai mano širdį“.

Buvo tikima, kad šią dieną moteris, pamačiusi skrendančią liepsnelę, ištekės už jūreivio, žvirblį – už varguolio, bet bus labai laiminga, jei išvys kikilį, nes ištekės už turtuolio.

Sugalvokite penkis-šešis vaikinų ar merginų vardus, su kuriais galėtumėte susituokti. Tarkite iš eilės tuos vardus tuo pat metu sukdami obuolio kotelį tol, kol kotelis nutrūks. Jūs susituoksite su žmogumi, kurio vardą tuo metu tarėte.

Jei perpjausite obuolį per pusę ir suskaičiuosite, kiek sėklų yra viduje, sužinosite, kiek turėsite vaikų.

Pirmas vaikino ar merginos vardas, kurį išgirsite per TV ar radiją, perskaitysite laikraštyje Valentino dieną, bus vardas žmogaus, su kuriuo susituoksite.

Jei Valentino dieną pamatysite voverę, tai reiškia, kad ištekėsite už šykštuolio, kuris tesirūpins pinigų kaupimu.

Jei šią dieną pamatysite pulką balandžių – Jūsų vedybos bus taikios ir laimingos.

Jei rasite ant kelio pirštinę, jūsų mylimasis bus tas, kuris turi antrą poros pirštinę.

Idėjos Šv. Valentino dienai

Meilės diena jau visai čia pat. Liko vos savaitė iki dienos, pažymėtos romantika, meile ir širdimis. Ką veikti per Šv. Valentino dieną, kad laimingi liktų abu partneriai? Neišradinėkite dviračio, o tik įprastus romantiškus veiksmus paverskite šiek tiek įdomesniais.

Maudynės vonioje. Patinka maudytis dviese? Puiku. Kodėl gi to neišbandžius per Valentino dieną? Kuo patobulinti? Užgesinti šviesas ir maudytis žvakių šviesoje.

Pasivaikščiojimas miške. Dažnai tai darote? Tik šį kartą įprastą pasivaikščiojimą pakeiskite pasivaikščiojimu toje vietoje, kurioje susipažinote. Dviguba romantika.

Vakarienė dviems. Jei įprastai valgote su kasdieniais stalo įrankiais, tai Šv. Valentino dienos proga pavakarieniaukite naudodamiesi pasidabruotais stalo įrankiais ir patiesdami naują staltiesę. Žvakės – būtinos.

Neįprastos dovanos. Raudonas rožes pakeiskite mėlynomis.

Šventinis apatinis trikotažas. O kodėl gi įprasto apatinio trikotažo nepakeisti seksualiu prie kūno prigludusiu peniuaru, šilkiniu chalatėliu ir pūkučiais?

Vakaro gėrimas. Šaltą šampaną pakeiskite karštu vynu.

Pasivažinėjimas. Sėskite į automobilį ir važiuokite kur akys veda. Grįžę namo būsite ištroškę vienas kito.

Nepamirškite, kad tikroji meilės diena būna kiekvieną dieną. Nelaukite vasario 14-osios, mylėkite ir mylėkitės kiekvieną dieną! Mylėjimasis. Jei įprastai mylitės tamsoje, pasimylėkite šviesoje ir atvirkščiai.

Parengė Sigitas JANKUS

Total
0
Dalinasi
Related Posts