COVID-19: daugėja susirgusiųjų ir mirusiųjų

Vakar susirgusiųjų skaičius koronavirusu dar padidėjo. Per praėjusią parą mirė du šia liga sirgę žmonės. Abu priklausė rizikos grupei.

Susirgimų išaugo

Balandžio 7 dienos, antradienio, 7 valandos duomenimis: Lietuvoje patvirtinta 880 ligos atvejų. Per vakar dieną patvirtinta 37 nauji ligos atvejai. Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius išaugo iki 15. Oficialiai skelbiama, kad pasveiko 7 sirgusieji. Per vakar dieną ištirti 2208 ėminiai. Iki šiol iš viso ištirta 27807 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso. Paveiktomis teritorijomis laikomos visos šalys

Vakar – du mirusieji

Vakar pavakare Marijampolės ligoninėje mirė koronavirusu infekuotas žmogus. Tai – penkioliktas mirties atvejis šalyje. Asmuo priklausė rizikos grupei. 88 metų senolis kovo pabaigoje atvežtas gydyti plaučių uždegimą. Tyrimas dėl koronaviruso žmogui, dar gyvam esant, buvo atliktas pirmadienio rytą, o pagal ligoninės pateiktą informaciją, vėliau, „į antrą pusę dienos“ mirė. Vyriškis buvo tikrintas dėl to, kad koronaviruso atvejas buvo patvirtintas personalo darbuotojai, todėl buvo nuspręsta patikrinti visus Vidaus ligų skyriaus pacientus ir darbuotojus.

Marijampolės ligoninėje miręs asmuo buvo antrasžmogus, miręs nuo koronaviruso. Anksčiau pirmadienį buvo pranešta apie tai, kad Panevėžio ligoninėje mirė koronavirusu infekuotas žmogus. Savaitgalį Lietuvoje mirė keturi koronaviruso sukelta liga COVID-19 sirgę asmenys.

Šalyje paskelbus karantiną žmonės raginami maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Marijampolės ligoninėje įtampa tęsiasi

Šiandien, apie 11 valandą, Marijampolės  meras Povilas Isoda savo „Facebook“ paskyroje pranešė apie dar kelis susirgusius koronavirusu.

„Šiai akimirkai 7 ligoninės pacientams nustatytas COVID-19, vienas iš jų vakar mirė, kuris buvo rizikos grupės, turėjo daug lėtinių ligų. Taip pat COVID-19 nustatytas ir 11 ligoninės darbuotojų, iš patikrintų 71 darbuotojo. Šiuo metu tiriami likę vidaus ligų ir nervų skyrių pacientai. Tiems pacientams, kurių atsakymai neigiami išleidžiami gydytis ir izoliuotis namuose. Tiems kuriems reikalinga nuolatinė medikų priežiūra, lieka gydytis skyriuje. Toliau tiriami ir darbuotojai, galėję turėti kontaktą su sergančiaisiais vidaus, nervų, reanimacijos ir priėmimo skyriuose. Per dieną bus ištirta apie 70 žmonių. Tyrimus atlieka pati ligoninė, laikantis visų reikalavimų, tyrimai atliekami prie Priėmimo skyriaus pastatytoje lauko palapinėje“, – rašo meras savo paskyroje.

Anot jo, siekiama, kad būtų ištirta didžioji dalis medikų ir kitų darbuotojų, kurie galėjo turėti bent menkiausią kontaktą.

„Privalome sustabdyti ligos plitimą ir apsaugoti sergančiuosius bei ligoninės personalą. Čia taupymo ar kitų pasiteisinimų būti negali, reikalingas terpių kiekis ir apsaugos priemonės turi būti užtikrinta. Aktyviai konsultuojamės su Kauno klinikomis, Sveikatos apsaugos ministerijos, Nacionalinio sveikatos centro, vyriausybės specialistais. Netrukus turėsime vaizdo konferenciją su šių institucijų ir ligoninių, kurios susiduria su panašiais iššūkiais, atstovais, kad galėtume Marijampolėje kaip įmanoma greičiau sustabdyti židinio plitimą“, – teigia meras.

Jis informuoja, kad nuo sekmadienio jau pradėta daugiabučių laiptinių, kuriuose gyvena asmenys, kuriems nustatytas koronavirusas, dezinfekcija.

Meras atkreipia marijampoliečių dėmesį, kad laiptinės dezinfekuojamos ir bendrijų, gyventojų iniciatyva, todėl jei jūsų laiptinę dezinfekavo, ne būtinai ten gyvena sergantis žmogus.

„Facebook“ nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts