Įkalčių dėlionė sudėliota – pasikėsinimu išžaginti įtariamas šiaulietis atsidūrė už grotų  

Kovo 7 d. Šiaulių apylinkės teismas sankcionavo 28 metų šiauliečio, kuriam pareikštas įtarimas dėl pasikėsinimo išžaginti, suėmimą.

Šį vyrą Šiaulių apskrities policijos  Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos  pareigūnai po penkių savaičių  įtempto ir kruopštaus darbo sulaikė  darbo vietoje. Šiaulietis,  matyt, susitikimo su kriminalistais nelabai planavo, mat nuo jo padarytos nusikalstamos veikos jau buvo praėjęs geras laiko tarpas ir niekas iš teisėsaugos jo netrikdė. Tačiau  štilio įvaizdis buvo apgaulingas – pareigūnai tarsi dėlionės detales į visumą rinko įrodymus. Kriminalistai diena iš dienos analizavo nusikaltimo mikrorajone esančių vaizdo kamerų įrašus, vaikščiojo po daugiabučius, kalbėjosi su žmonėmis, tyrė  nusikaltimo pėdsakus. Ir štai kovo pirmosiomis dienomis  vieno svarbaus tyrimo išvados baigė užpildyti visą įkalčių dėlionę ir kovo 6 d. įtariamasis atsidūrė  areštinėje.

28 metų vyras įtariamas pasikėsinimu išžaginti, apie kurį Šiaulių apskrities policijos Operatyvaus valdymo skyrius pranešimo sulaukė sausio 27-osios rytą. Apie 8 val. užsisvajojusi 25 metų merginą  ramiai sau žingsniavo Šiaulių centre esančia A. Mickevičiaus gatve, visai nekreipdama dėmesio į priekyje jos  ėjusį vyrą. Ties įėjimu į namo kiemą  vyras atlapotomis kelnėmis  staiga atsisuko  į merginą ir, stvėręs jai už kaklo, ėmė tempti į nuošalę. Išsigandusi mergina muistėsi, stengdamasi ištrūkti iš  užpuoliko  rankų. Po intensyvaus tąsymosi ir prievartos  smurtą patyrusiai merginai pavyko pasprukti. Grįžusi namo, apie išgyventą  siaubą ji papasakojo savo draugui, kuris nedelsdamas apie pasikėsinimą išžaginti informavo pareigūnus.  Nors nukentėjusioji apie savo skriaudiką daug negalėjo papasakoti, tačiau Šiaulių AVPK Smurtinių nusikaltimų tyrimo  valdybos pareigūnai dėjo daug pastangų, siekdami, kad šis nusikaltimas būtų atskleistas. Jų ir jiems padėjusių kolegų iš kitų institucijų profesionalumas  davė rezultatą – įtariamasis atsidūrė už grotų ir atsakomybės išvengti jam nepavyks.

Sulaikytasis į Lietuvos teisėsaugos akiratį pakliuvęs nebuvo, tik turėjo reikalų  su Švedijos teisėsauga.

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts