Duomenų nesutapimas pagimdė įtarimą dėl gamtos taršos

Kovo 31-osios rytą Šiaulių apskrities policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos tyrėjai kartu su aplinkosaugos specialistais ir ugniagesiais-gelbėtojais išvyko į Mažeikių rajoną atlikti kratos vienoje uždarojoje akcinėje bendrovėje, kurios veikla – pagrindinio ekologiškai švarių degalų  komponento – iš rapsų išgautų riebalinių rūgščių metilo esterio, gamyba.

Minėta įmonė Šiaulių apygardos prokuratūros ir Šiaulių apskrities policijos akiratyje atsidūrė praėjusių metų pabaigoje, kai buvo gautas Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos raštas, kuriame buvo pateikti duomenys, keliantys įtarimą dėl galimo aplinkos apsaugos taisyklių pažeidimo. Įžvelgus nusikalstamos veikos požymius, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 270 str. 2 d.

Aplinkosaugininkai, atlikdami planinį šios įmonės taršos mokesčių patikrinimą, jo metu surinko duomenų, kad bendrovė nuo 2018 m., įtariama, nesilaikė Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo, nebevalė buitinių ir gamybinių nuotekų, o jas perdavė nuotekų tvarkytojams.

Be to, jie pastebėjo   duomenų nesutapimą. Kiekvienais metais didėjančios įmonės gamybos apimtys, taip pat augantis  požeminio vandens sunaudojimas ir  gamybinių bei buitinių nuotekų  sumažėjimas bei paviršinių nuotekų išleidimo į aplinką padidėjimas buvo pagrindas prielaidai, jog įmonė  neteisėtai ir slapta per lietaus nuotekų išleistuvą  leidžia neišvalytas buitines ir gamybines nuotekas.

Nuo 2018 m. įmonės išleistas lietaus nuotekų kiekis, užfiksuotas debitomačiu, buvo ženkliai didesnis, lyginant su nustatytu kritulių kiekiu. Pareigūnai įtaria, kad į gamtą  2018-2019 metais galėjo būti išleista beveik 19 tūkst. m3  neišvalytų gamybinių ir buitinių nuotekų, jas leidžiant kaip lietaus nuotekas.

Kratos metu įmonės veiklavieteje  buvo įvertinta nuotekų  tvarkymo sistema bei įranga, paimti nuotekų mėginiai bei dokumentai, turintys reikšmės  nusikalstamos veikos tyrimui.

Bendrovei gresia ne tik baudžiamoji atsakomybė, bet ir didžiulės mokestinės prievolės – didesnio tarifo  mokesčiai ir aplinkai  padarytos  žalos atlyginimas.

                      Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts