Drąsučių mokykla dalyvavo iniciatyvoje “Aktyvūs, draugiški, sveiki”

Šiaulių r. Drąsučių mokykla ankstyvą rudenį prisijungė prie iniciatyvos „Aktyviai, draugiškai, sveikai“, kurios iniciatorius – Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras. Šios programos renginių ciklo metu mokiniai tris savaites buvo skatinami sportuoti, aktyviai leisti laiką, sveikai maitintis ir dirbti komandoje. Naudinga patirtis ir žinios gali padėti vaikams išvengti peršalimo bei infekcinių ligų, kurios dažniausiai užpuola lietingą ir šaltą rudenį.

Mokiniai dalyvavo įvairiose fizinio aktyvumo reikalaujančiose veiklose, nes tai labai svarbu žmogaus organizmui ir jo funkcijoms. Moksleiviai pamokų ir pertraukų metu daug judėjo, mankštinosi ir šoko. Vaikai žygiavo aplink Drąsučių gyvenvietę bei dalyvavo įvairiose judriose ir smagiose fizinės ištvermės reikalaujančiose estafetėse.


Sveikos mitybos įpročius turime formuoti vaikams nuo mažų dienų, todėl  vaikai buvo suburti į smagų ir draugišką kolektyvinį užsiėmimą „Mėgstame valgyti vaisius ir daržoves“. Mokiniai patys gamino, ragavo ir kitus vaišino sveikomis salotomis bei užkandžiais. Jie dalinosi savo sveikais receptais, pasiūlymais bei pasinėrė į kulinarinius eksperimentus. Dalyviai kruopščiai ruošė išsamius plakatus apie vaisių ir daržovių naudą žmogaus sveikatai, aktyviai dalyvavo žaidimuose, kūrė eilėraščius apie sveiką mitybą.


Vaikai dalyvavo pozityviose ir skatinančiose mąstyti veiklose. Svarbu tolerancijos jausmą skiepyti kuo anksčiau vaikystėje, kad vėliau nereikėtų taisyti padarytų klaidų. Taigi, pagrindinis draugiškumo savaitės tikslas – sustiprinti mokinių tolerantiškumo ir draugiškumo jausmą, parodyti, kad teigiamas bendravimas teikia daug daugiau gerų emocijų nei pyktis ir patyčios. Mokiniai dalino vienas kitam šiltus apkabinimus, nuspalvintus besišypsančius veidukus, popierines gėles ir ruošė plakatus prieš patyčias, kurie papuošė mokyklos koridorius. Ši patirtis paliko daug gerų įspūdžių ir labiau paskatino mokyklos bendruomenės narius atkreipti dėmesį į sveikos gyvensenos ir sveikatos stiprinimo svarbą bei naudą žmogaus organizmui.

Visuomenės sveikatos specialistė Martyna Kubilienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts