Paukščių gripas jau ir Šiaulių rajone

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Šiaulių departamentas informuoja, kad H5N8 atmainos paukščių gripo virusu užsikrėtė ir Šiaulių rajono naminių paukščių ūkis, kuriame buvo auginamos vištos.

Įtarimų dėl ligos Šiaulių raj. ūkyje kilo staiga nugaišus ūkyje laikomoms vištoms, kurių mėginius ištyrus Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute (NMVRVI), buvo patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo virusas. Likviduojant židinį, ūkyje likusios vištos buvo nugaišintos.

Kaip virusas pateko į šį nedidelį ūkį, aiškinasi veterinarijos specialistai, atliekamas epidemiologinis tyrimas. Tikėtina, kad paukščių gripo virusas galėjo būti perneštas iš užsikrėtusių laukinių vandens paukščių.

Primenama, kad kilus bent menkiausiam įtarimui, kad laikomi naminiai paukščiai serga (jie tapo apatiški, nustojo lesti, gerti, atsirado pamėlynavimų barzdelių, skiauterių srityse, patinimų kaklo ar galvos srityje) arba staiga nugaišo, stabdant ligos plitimą, labai svarbu nedelsti ir informuoti artimiausią VMVT teritorinį padalinį, pranešti visą parą veikiančia nemokama VMVT telefono linija tel. 8 800 40 403 arba privačiam veterinarijos gydytojui.

Jokiu būdu negalima užkasti gaišenų neinformavus VMVT, nes didelio patogeniškumo paukščių gripo protrūkio atveju daugelio rūšių naminių paukščių gaištamumas labai didelis.

Labai svarbu sulaukti VMVT nurodymų, inspektoriai informuos apie reikiamus atlikti veiksmus. Atvykę paims gaišenų mėginius paukščių gripo tyrimams atlikti bei suteiks reikiamą informaciją. Patvirtinus užsikrėtimą laikymo vietoje, VMVT organizuos saugų paukščių nugaišinimą, bus atlikta tinkama dezinfekcija bei nurodyti tolimesni veiksmai.

Akcentuojama, kad paukščių gripo virusas gali būti pernešamas mechaniškai ant rūbų, apavo ar transporto priemonių, todėl įtarus ligą privalu nesilankyti pas kaimynus, kurie laiko paukščius. Netoli paukščių fermų gyvenantys žmonės ir jų šeimų nariai taip pat privalo vengti kontaktų su augintojais, kurių paukščiai užsikrėtę ar įtariami sergant paukščių gripu.

Naujausia informacija apie paukščių gripo padėtį Lietuvoje pateikiama VMVT tinklalapyje https://vmvt.lt/node/4584.

Daiva Kazlauskienė

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šiaulių departamento patarėja

Total
0
Dalinasi
Related Posts