Kuršėnuose toliau tvarkomi daugiabučių namų kiemai

Kuršėnuose prasidėjo kompleksinis daugiabučių namų gyvenamųjų kvartalų sutvarkymo antrasis etapas.

Nors J. Basavičiaus, Pavenčio, V. Dambrausko ir L. Ivinskio gatvių gyventojai jau pajuto ar artimiausiu metu pajus nepatogumų, tačiau nuo metų pradžios su pavydu žvelgę į sutvarkytus Vilniaus gatvės daugiabučių namų kiemus, šaligatvius, įrengtas vaikų žaidimo aikšteles bei mažąją architektūrą, jau kitų metų vasaros pradžioje džiaugsis sutvarkytais savo namų kiemais.

Kaip sakė Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Ineta Navickaitė, daugumos Kuršėnų miesto centrinės dalies Kuršėnų miesto daugiabučių namų esama gyvenamųjų kvartalų gyvenamoji aplinka yra nepatraukli ir nebeatitinka nei dabartinių gyvenamosios aplinkos kokybės standartų, nei galiojančių statybos techninių reglamentų, nepakankamai išplėtota daugiabučių namų kiemų infrastruktūra, trūksta automobilių stovėjimo vietų, mažosios infrastruktūros elementų (vaikų žaidimų aikštelių ir kt.), pėsčiųjų takai nusidėvėję.

„Ši problema sąlygoja Kuršėnų gyvenamųjų teritorijų aplinkos, miesto patrauklumo mažėjimą, o tai savo ruožtu įtakoja gyventojų skaičiaus mažėjimą, vidinę migraciją bei kitas socialines-ekonomines problemas. Todėl svarbu investuoti į viešosios infrastruktūros atnaujinimą bei plėtrą, kad didėtų miesto patrauklumas ir būtų galima pritraukti naujų gyventojų“, – sakė vedėja.

Pasak jos, projektu siekiama prisidėti prie sąlygų sudarymo gyventojų užimtumui didinti Kuršėnų mieste, skatinant socialinę ir ekonominę plėtrą. Įgyvendinus projektą tikimasi pagerinti Kuršėnų miesto gyvenamąją aplinką bei padidinti gyventojų pasitenkinimą ja.

„Įgyvendinant projektą numatoma kompleksiškai sutvarkyti teritorijas prie daugiabučių namų J. Basanavičiaus, Pavenčio, V. Dambrausko bei L. Ivinskio gatvių kvartaluose – įrengti ir atnaujinti įvažiavimus ir automobilių stovėjimo aikšteles, pėsčiųjų takus (šaligatvius), pėsčiųjų takų ir aikštelių apšvietimą, lauko nuotekų surinkimo ir šalinimo tinklus, sporto aikšteles su dirbtine danga, mažosios architektūros elementus (vaikų žaidimo įrenginius, pavėsines, smėlio dėžes, suoliukus, šiukšlių dėžes, rūbų džiovyklas, pavėsines), atnaujinti kiemų vejas bei numatyti teritorijos apželdinimą. Visų teritorijų viešoji infrastruktūra bus pritaikyta neįgaliųjų poreikiams.

Projekto antrojo etapo darbų vertė apie milijoną eurų. Darbai bus finansuojami ES lėšomis, kurių skirta apie 560 tūkstančių, savivaldybės prisidėjimas 380 tūkstančių bei 45 tūkstančiai bus gauti iš valstybės biudžeto.

Jau pasirašytos sutartys su rangovais. Darbus keturių Kuršėnų miesto gatvių daugiabučių namų kvartaluose atliks MB „Grysteka“, UAB „Gigas“ ir UAB „Žilinskis ir Co“. Planuojama darbų pabaiga kitų metų vasaros pradžia.

„Kuršėnų krašto žinių“ inf.

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts