Daugiau nei 5 tūkstančiai litrų degtinės atvedė šiauliečius į teismą

Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra baigė tirti ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje neteisėtu disponavimu akcizais apmokestinamomis prekėmis kaltinami trys šiauliečiai. Vyrams teks stoti prieš teismą dėl nuomojame garaže rastų 5430 litrų degtinės.

Praėjusių metų rugsėjį Šiaulių apskrities policiją pasiekė informacija, kad Šiaulių rajone, viename Kuršėnų garaže, gali būti laikomas didelis kiekis alkoholinių gėrimų. Nuvykę į nurodytą vietą policijos pareigūnai pamatė atidarytas garažo duris ir į pastato vidų atbuline eiga įvažiavusį krovininį automobilį. Netoli jo stovėjo padėklai su kartoninėmis dėžėmis, kurias trys vyrai krovė į transporto priemonę. Dėžėse pareigūnai aptiko lietuviškomis banderolėmis nepažymėtus degtinės butelius.

Šiaulių apskrities policijos Ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, atlikę ikiteisminį tyrimą, nustatė, kad toks kiekis alkoholio šiame garaže atsidūrė iš turgaus. 33 metų kaltinamas, paaiškino, kad turguje jam pardavinėjant sendaikčius, nepažįstamas vyras pasiūlė pigiai nusipirkti degtinės. Šiaulietis susigundė pardavėjo siūlymu ir jau kitą dieną 11 krovininių padėklų su alkoholio dėžėmis buvo iškrauta garaže. Vyras pareiškė, kad tiek degtinės jis įsigijo savo reikmėms. Geriant po litrinį butelį degtinės per dieną, tokio kiekio alkoholio užtektų net 15 metų metų…

Kiti, 38 ir 55 metų, kaltinamieji gynėsi, kad jie tik talkino 33-mečiui, atlikdami krovikų funkcijas, ir nežinojo, ką krauna, nes dėžės buvo apvyniotos juoda plėvele. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad muitinė šių alkoholinių gėrimų vertė – beveik 60 tūkstančių eurų.

Nepriklausomai nuo to, ar akcizais apmokestinamos prekės, kurių vertė viršija 9500 eurų dydžio sumą, pažeidžiant nustatytą tvarką yra  įgyjamos ir laikomos savo reikmėms ar realizavimui, baudžiamas kodeksas už tai numato baudą arba laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Filmuotą medžiagą rasite čia: https://www.youtube.com/watch?v=MLlctP7JVi8

                                            Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Total
0
Dalinasi
Related Posts
Skaityti daugiau

Rajonas šventė Užgavėnes

Antradienį rajone šėliojo persirengėliai. Vyko Užgavėnių šventės. Užgavėnių linksmybės Kuršėnuose Kuršėnuose linksmybės vyko Kultūros centro kiemelyje. Net pati…