Šiemet pajamų deklaravimas naujuoju vedliu

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Šiaulių AVMI) praneša, kad Valstybinės mokesčių inspekcijos Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) yra daugiau nei 2,3 milijono gyventojų metinių pajamų deklaracijų, iš kurių net 1,73 milijono pilnai užpildytos, kurias tereikės peržiūrėti ir patvirtinti. Šiemet pajamas deklaruoti ir mokesčius sumokėti reikia iki liepos 1 dienos. Pernai 391 tūkstantis šalies gyventojų deklaravo per 176 milijonus eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio (GPM). VMI 691 tūkstančiui gyventojų grąžino apie 105,5 milijono eurų GPM permokos, o Šiaulių apskrities 65 tūkstančiai gyventojų susigrąžino apie 9,9 milijono eurų GPM permokos.

Nuo šių metų pajamas deklaruosime su vedliu

Nuo šiol gyventojai vietoj pilkų pajamų deklaravimo formų, kurios buvo pildomos kasmet, pajamas deklaruos vedliu: klausimų – atsakymų principu. Šių pokyčių tikslas – pajamų deklaravimą padaryti paprastesniu. Susisteminus iš trečiųjų šaltinių gautus duomenis ir perkėlus juos į deklaravimo vedlį, net 75 procentams gyventojų suformuotas pajamų deklaracijas reikės tik peržiūrėti bei patvirtinti. Likusieji žingsnis po žingsnio atsakys į vedlio klausimus, deklaracijas papildydami trūkstamais duomenimis.

Prieš savaitę pajamas deklaruoti pradėjo savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie pasinaudojo naujuoju deklaravimo vedliu, per savaitę pateikė beveik 29 tūkstančius pajamų deklaracijų.

Kas turi deklaruoti pajamas?

Nuo šių metų teikti pajamų deklaracijas turės ir asmenys, kurių metinių pajamų suma viršijo 120 VDU sumą. Pajamų deklaracijos turėtų nepamiršti pateikti individualią veiklą vykdę ar pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius, gavę gyventojai, taip pat asmenys, kurie privalo pateikti turto deklaracijas dėl užimamų pareigų (politikai, tarnautojai ir kt.), gyventojai, kuriems buvo pritaikytas per didelis neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) ir dėl to privalu sumokėti dalį GPM arba susigrąžinti šį mokestį, jei buvo taikytas per mažas NPD. Taip pat visi, norintys pasinaudoti mokesčių lengvatomis bei susigrąžinti dalį mokesčių.

Mokesčių lengvata pirmą kartą

Lengvatomis gali pasinaudoti žmonės, kurie praėjusiais metais mokėjo įmokas už būsto kreditą (paimtą iki 2009 metų), už sumokėtas gyvybės draudimo įmokas, III pakopos pensijų fondų įmokas, pirmas studijas aukštojoje mokykloje, taip pat, jei 2019 metais įsigijo būsto ar automobilio remonto bei auklių paslaugas ir gavo apmokėjimą patvirtinančius dokumentus. VMI gavo apie 11,2 tūkstančio prašymų, pagal kuriuos, pateikus pajamų deklaracijas, kone 7 tūkstančiai gyventojų galės susigrąžinti kiek daugiau nei 1 milijoną eurų pajamų mokesčio. Iš Šiaulių apskrities gyventojų VMI gavo 826 prašymus, pagal kuriuos galės susigrąžinti 71 tūstantį eurų GPM. Gyventojai, kurie nespėjo pateikti pranešimo (PRC912) iki vasario 15 dienos, duomenis apie išlaidas į metinę pajamų deklaraciją už 2019 metus galės įrašyti patys.

Paramos skyrimo tvarka nesikeičia

Prašymų skirti pajamų mokesčio dalį paramai tvarka ir forma (FR0512, 4 versija) nesikeičia, prašymus galima pateikti saugiu ir patogiu būdu – prisijungus prie EDS arba siunčiant užpildytus popierinius prašymus VMI. Šiemet prašymus teikti galima iki liepos 1 dienos. Bendra informacija ir, kaip tai padaryti e. būdu: https://www.vmi.lt/cms/gpm-dalis-paramai.

Pernai daugiau nei 520 tūkstančių šalies gyventojų paramai skyrė apie 21 milijoną eurų, iš jų 1 milijoną eurų – politinėms partijoms, 380 tūkstančių eurų – profesinėms sąjungoms, 214 tūkstančių eurų – meno kūrėjams. 52 tūkstančiai Šiaulių apskrities gyventojų pernai paramai skyrė per 1,3 milijono eurų, iš jų 60 tūkstančių eurų – politinėms partijoms, 26 tūkst. eurų – profesinėms sąjungoms.

Turto deklaracijų terminai nesikeičia

Turto deklaracijų teikimo terminai išliko tie patys, vadinasi, dėl 2019 metais užimtų pareigų deklaracijas turintys teikti gyventojai tai turi padaryti iki gegužės 4 d. (imtinai).

Konsultacijas telefonu šiemet teiks visų apskričių VMI

Atsižvelgiant į tai, jog dėl karantino VMI paslaugos gali būti teikiamos tik nuotoliniu būdu, o deklaravimo laikotarpiu konsultacijų poreikis gerokai išauga, konsultacijas telefonu šiemet teiks mokesčių specialistai visoje šalyje. Jei e. būdu pildant deklaraciją gyventojams kils klausimų, pasikonsultuoti jie galės ne tik paskambinę 1882, bet ir kitais  papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje. Šiaulių AVMI konsultantų telefonai: 8 41 592 408; 8 41 592 409; 8 41 371 886; 8 5 268 7687; 8 5 274 2500.

Savarankiškai aktualią informaciją apie deklaravimą, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus bei individualią veiklą vykdantiems gyventojams skirtą vedlio videogidą galima rasti adresu https://www.vmi.lt/cms/deklaravimas-uz-2019-m, o kitus išsamius paaiškinimus – ir VMI vaizdo kanale. Taip pat, aktuali informacija susijusi su deklaravimu, skelbiama socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje: www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

Elona LIMANTIENĖ

Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

VMI nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts