Kuršėniškiams pristatyta „Agrokoncernas GDP“ moderniausios grūdų perdirbimo įmonės statybos vizija

Gruodžio 9 dieną Šiaulių rajono garbės pilietis, mecenatas, verslininkas, LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis ir „Agrokoncernas GDP“ atstovai pristatė galimybę Kuršėnuose, buvusio Pavenčių cukraus fabriko, kuris dabar priklauso „Agrokoncernui“, teritorijoje statyti moderniausių technologijų įmonę giluminiam grūdų perdirbimui. Ramūnas Karbauskis pabrėžė, kad prieš pradedant planuoti, projektuoti tokią gamyklą jis norėjo pasitarti su gyventojais.  

„Šis projektas, jeigu bus įgyvendintas, galėtų tapti ekonomine Kuršėnų miesto ir viso Šiaulių rajono širdimi. Ši įmonė galėtų daryti apie 300 milijonų eurų apyvartos, o darbuotojai uždirbtų nuo 7 iki 10 milijonų eurų kasmet“, – pristatydamas projekto viziją Kuršėnų miesto ir Šiaulių rajono visuomenei sakė Ramūnas Karbauskis. Ir tai, pagal investicijų kiekį, būtų valstybinės reikšmės objektas.

Jis vardijo, kad būtų sukurta apie 250 – 300 darbo vietų, iš kurių apie 150 būtų aukštos kvalifikacijos inžinieriai. Tiek specialistų šiuo metu Šiaulių rajone net nėra, todėl įmonei aukštųjų technologijų inžinieriai būtų auginami raginant Kuršėnų, Šiaulių rajono abiturientus rinktis šias specialybes ir mokėti šiems jaunuoliams stipendijas.

„Agrokoncernas GDP“ bendradarbiauja su pačiais geriausiais tokių gamyklų projektuotojais ir įrangos tiekėjais iš Šveicarijos, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės.

Gamyklos projekto įgyvendinimo trukmė planuojama 5 metai. Per metus gamykloje galėtų būti perdirbama apie 500 tūkstančių tonų kviečių, kurie gamyklą pasiektų tik geležinkeliu. Visi gamykloje vykdomi procesai – tik uždari.

Kuršėnų miesto seniūnas Vytautas Gedmontas teigė, jog būtų realizuota svajonė atgaivinti Kuršėnuose pramonę. Ir seniūnas, ir seniūnaičiai, rajono gyventojai „Agrokoncerno“ lyderiui uždavė daug rūpimų klausimų, į kuriuos buvo atsakyta.  O kilus papildomiems klausimams prašoma juos užduoti el. paštu gamykla@agrokoncernas.lt .

„Įgyvendinus šį projektą šiuo metu tai būtų pats moderniausias fabrikas Europoje ir tai būtų žalioji revoliucija grūdų perdirbimo srityje“, – teigė Ramūnas Karbauskis.

Šiaulių rajono savivaldybės informacija ir nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts