Būtiniausi augintinio priežiūros reikmenys

Jei jūsų namuose netrukus apsigyvens naujas augintinis, tikėtina, kad jau sukate galvą, kuo vertėtų pasirūpinti dar prieš jam atvykstant į naujus namus. Pirmiausia vertėtų įkurti augintiniui skirtą jaukų kampelį ir įsigyti tinkamo pašaro, tačiau taip pat vertėtų nepamiršti ir būtiniausių priežiūros reikmenų, kurių augintinio gyvenimo laikotarpiu tikrai prireiks. Taigi, kokios gyvūnų prekės gali būti įvardijamos pačiomis svarbiausiomis?

Higienos priemonės

Žinoma, viskas priklausys nuo to, kokį augintinį turėsite. Jei katę – reikės pasirūpinti kraiko dėžute ir kokybišku kraiku, jei šunį – vedžiojimui skirtomis priemonėmis, ekskrementų maišeliais, ir t.t. Taip pat vertėtų įsigyti augintinio kailiui tinkamas šukas, nagų žirklutes bei dantų valymo priemones: jei prie įvairių higienos procedūrų augintinį pradėsite pratinti ganėtinai anksti, tikrai galėsite pasiekti puikių rezultatų. Esant poreikiui taip pat gali tekti įsigyti ir kitų higienos priemonių: kartais augintiniams prireikia patepti pėdutes ar nosytę, išvalyti akis ir ausis, ir t.t.

Prevencinės priemonės

Augintinių šeimininkai savo gyvūnams linki tik paties geriausio, todėl taip pat reikėtų pakankamai dėmesio skirti įvairioms prevencinėms priemonėms. Erkės mūsų šalyje yra vienas didžiausių augintinių tykančių pavojų, todėl orui pasiekus pliusinę temperatūrą vertėtų naudoti antiparazitines priemones (taip pat nereikėtų pamiršti priemonių nuo blusų ir vidaus parazitų). Keičiantis sezonui (geriausia – pavasarį ir rudenį) šunims ir katėms rekomenduojama duoti augintiniams skirtų žuvų taikų (pavyzdžiui, lašišų aliejaus), nes tai padės sustiprinti imunitetą ir pagerins kailio būklę.

Pirmosios pagalbos vaistinėlė

Augintinio pirmosios pagalbos vaistinėlėje naudinga turėti erkių traukiklį, žaizdų apdorojimui skirtą tirpalą, elastinį tvarstį, priemonių nuo alergijos, viduriavimo, ir t.t. Jei jūsų augintinis labai jautrus, vaistinėlėje turėkite ir priemonių nuo streso, nes jos padės augintiniui paprasčiau adaptuotis naujose vietose. Žinoma, visada norėtųsi išvengti įvairių nelaimingų atsitikimų, tačiau turime būti pasiruošę blogiausiam scenarijui. Jei su savimi visada turėsite augintiniui skirtą vaistinėlę, galėsite laiku suteikti pagalbą ir pasirūpinti gyvūno gerove.

Nors įvairių svarbiausių priemonių sąrašas gali pasirodyti labai ilgas, tačiau didžiąją dalį jų galėsite įsigyti tada, kai augintinis jau bus apsipratęs jūsų namuose.

Total
0
Dalinasi
Related Posts