KAIP PASIRINKTI BETONINIUS BORTELIUS?

Yra visokiausių rūšių bortelių, tačiau betoniniai borteliai verti juos rinktis dėl savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo. Jie yra naudojami plotų su skirtingais paviršiais atskyrimui. Pavyzdžiui, atskiriant takus nuo vejų, gėlių klombų, sodo ar daržo, jie taip pat būna reikalingi ir šaligatviams nuo kelkraščių atitverti. Jų esama ir tiesių, ir lenktų. Prie jų privalumų galima priskirti ir tai, jog jie kainuoja pigiau nei kitokios struktūros borteliai.

Kokią naudą teikia betono borteliai?

Kaip jau minėta, borteliai yra būtini klojant šaligatvius, nes jie įrėmina kraštines šaligatvio trinkeles arba plyteles ir palaiko jų stabilumą, apsaugo nuo išklibimo. Betono bortelio tvirtumas apsaugo šaligatvį nuo suirimo, kai ant jo krašto užvažiuos ne tik paprastas automobilis, bet ir sunkvežimis. Betono borteliai, klojant šaligatvius, turi būti naudojami visame gatvės grindinio perimetre, tada šaligatvis laikysis tvirtai, jo neįmanoma fiziškai paveikti, išardyti jo konstrukciją. Taip pat betono borteliai puikiai pasitarnaus ir tiesiant grindinius transporto judėjimui ir privačių valdų erdvėse, ilgam laikui suteikdami džiaugsmą.

Kaip klojami betoniniai borteliai?

Kad borteliai gerai ir ilgai tarnautų bei nenuviltų, juos reikia pakloti, laikantis tam tikrų reikalavimų. Kadangi betoninius bortelius gali paveikti lauko temperatūros svyravimai, mechaninis poveikis, patariama juos kloti vienas šalia kito paliekant maždaug trijų milimetrų pločio tarpelius. Prieš pradedant kloti bortelius, reikia nutiesti pakraščio išlyginamąją virvę, paskui iškasamas griovelis, į kurį bus dedami borteliai. Paskui į griovelį pridrebiame betono skiedinio, į kurį įspraudžiame betono bortelius. Tada borteliams iš kraštų ties sujungimais taip pat pridedame betono skiedinio, kad juos sutvirtintų iš šonų.

Betono bortelių naudojimas tiesiant kelius

Kai atliekami kelio remonto darbai arba tiesiami nauji ar perklojami seni šaligatviai, neįmanoma išsiversti be betono bortelių, kurie padeda važiuojamąją dalį atskirti nuo šaligatvio. Borteliai būna įvairių formų – kampuoti, lenkti arba suapvalintais kraštais. Tie, kurie naudojami gatvėms atitverti, būna didesnių išmatavimų, masyvūs. Tiesieji naudojami, kai atskiriamas šaligatvis nuo gatvės arba trinkelių grindinys nuo vejos, o lenktieji praverčia įrenginėjant žiedines sankryžas. Kadangi dauguma šaligatvių būna pilkos spalvos, tai ir gatvę atribojantys borteliai būna pilki.

Kokie betoniniai borteliai reikalingi soduose ir parkuose?

Kadangi soduose ar parkuose betono borteliai ypač pasitarnauja, įrėmindami ir tokiu būdu išryškindami ten esančias grožybes, tai būtina atsižvelgti į jų spalvą ir formą. Kai atskiriame trinkelių takus nuo vejos ar gėlynų labiau tinka ne pilki, o kitokių spalvų borteliai. Pačios populiariausios – rusva, ruda, juoda, gelsva arba žalsva spalvos.

Pagrindinė betoninio bortelio sode ar parke paskirtis – sulaikyti slenkančius paviršius arba į šonus besiplečiančius augalus, kad šie neužgožtų takelio. Nors betono bortelius dera laikyti sodo estetinę aplinką palaikančia būtinybe, ar dekoratyvine aplinkos detale, jų būtinumas akivaizdus visomis prasmėmis.  Pastarųjų dėka sodo aplinka tampa tarsi vientisu paveikslu, kuriame visos spalvos puikiai derinasi tarpusavyje, teikdamos malonumą ne tik akiai, bet ir sielai.

Kur ieškoti informacijos apie betono bortelius, jų pardavimo sąlygas?

Jeigu ruošiatės atlikti kelio remonto ar tiesimo darbus, jeigu jums reikia pakloti naują šaligatvį, įrėminti trinkelėmis grįstas keliukų ar takų dangas, jeigu parūpo susitvarkyti sodo ar kitokios poilsinės zonos prie namų aplinką, vertingų patarimų ar jums rūpimos kitokios informacijos gausite apsilankę internetinėje nuorodoje: https://www.akmenys.lt. Čia rasite atsakymus į visus jus dominančius klausimus apie patį produktą, jo įsigijimo internetu ar fizinėse parduotuvėse sąlygas, jų kainas, pristatymo į namus galimybes.

Total
0
Dalinasi
Related Posts