NEGABARITINIŲ KROVINIŲ PERVEŽIMAS

Negabaritinių krovinių pervežimo paslauga nėra lengvai išpildoma. Kad ji būtų atlikta be priekaištų, yra reikalinga speciali technika, įranga, įvairiausi leidimai, iš anksto sureguliuoti susitarimai ir specifinės žinios. Negabaritiniu, sunkiasvoriu, nestandartiniu kroviniu yra laikomas toks krovinys, kurio svoris arba matmenys viršija nustatytus leidžiamus dydžius tose šalyse per kurias toks krovinys bus vežamas.

Ką vadiname standartiniais kroviniais?

Standartiniai kroviniai yra šie, kurie telpa ant europietiškus standartus atitinkančių palečių, o vienos paletės krovinio svoris neviršija pusketvirto šimto kilogramų. Anot reikalavimų, standartinio krovinio tūrio ir svorio santykis negali viršyti 250 kg/1 kub. m. Tokie kroviniai vežami tentais aptrauktomis ir kietų šonų puspriekabėmis, talpinančiomis iki 120 kub. m.

Šio tipo kroviniai gali būti vežami ir mažesnėmis transporto priemonėmis – furgonais arba mikroautobusais. Standartiniai kroviniai būna supakuoti į dėžes ant palečių, jie nebūna pavojingi ar birūs, jiems netaikomi specialūs atsargumo reikalavimai.

Kokie būna nestandartiniai kroviniai?

Nestandartiniais (negabaritiniais) kroviniais yra vadinami šie kroviniai, kurių išmatavimai arba svoris yra žymiai didesni nei leidžiami dydžiai, nustatytieji tose šalyse, per kurias tokie kroviniai bus pervežami. Tai įprastai būna metalo gaminiai, jų konstrukcijos, moduliniai arba karkasiniai namai, pramoninė įranga, gelžbetoninės konstrukcijos ir kiti negabaritiniai kroviniai.

Į ką policija prašo atkreipti dėmesį?

Policijos pareigūnai primena, jog vežant stambių gabaritų krovinius privaloma turėti Valstybės kelių transporto inspekcijos išduotus leidimus, nes jeigu transporto priemonės ilgis kartu su kroviniu viršija trisdešimties metrų, tada tokį krovinį turi lydėti policininkų palyda. Tai daroma dėl to, kad intensyvaus judėjimo keliuose būtų išvengta eismo nelaimių.

Kuo pasirūpina negabaritinių krovinių paslaugų teikėjai?

Priklausomai nuo krovinio techninės charakteristikos šios paslaugos teikėjai ne tik parenka tam tinkančią specialų autotransportą, bet ir parūpina krovos darbams reikalingą specialią techniką. Pervežant nestandartinius krovinius atliekama maršruto analizė, kad krovinys tikslą pasiektų tinkamiausiu ir saugiausiu maršrutu. Be to, atsižvelgiant į krovinio gabaritus, kartais tenka jo maršrutą derinti ne tik su policija, bet ir kitomis institucijomis. Paslaugos teikėjai ne tik parūpina reikiamą transporto priemonę, nustato optimaliausią maršrutą bet ir aprūpina visais būtinais krovinio kelionei leidimais.

Išsamesnę informaciją apie negabaritinių krovinių pervežimą rasite atidarę internetinę nuorodą: https://www.vtranzitas.lt/paslaugos/distribucija/negabaritiniu-kroviniu-pervezimas.

Total
0
Dalinasi
Related Posts