Rajono vežėjai pajuto štilį

Prieš karantiną gana judrioje Kuršėnų autobusų stotyje sustodavo nemažai tarpmiestinių autobusų, į reisus išvykdavo rajono vežėjų autobusai. Dabar stotyje – štilis. Nesimato nei autobusų, nei keleivių.

Keleivių sumažėjo

Pasak UAB „Kuršėnų autobusų parkas“, kuri administruoja Kuršėnų autobusų stotį, direktorius Vidmantas Šulčius sako, kad keleivių ir stotyje, ir autobusuose sumažėjo.

„Mūsų aptarnaujamuose maršrutuose jaučiamas didelis keleivių sumažėjimas. Vežame vos vieną trečdalį to, ką vežėme iki karantino. Žmonės vengia važiuoti visuomeniniu transportu. Gal bijodami užsikrėsti virusu, gal todėl, kad Šiauliuose nedirba daugelis įstaigų, įmonių, parduotuvės. Be reikalo žmonės nevažiuoja. Sėdi namuose. Jei jau dviem trečdaliais sumažėjo keleivių vykstančių į Šiaulius, tai ką bereikia kalbėti apie važiuojančius kaimo keliais autobusus. Didžiosios vežėjų bendrovės „Kautra“, „TOKS“, „Busturas“ bei kiti autobusų parkai nutraukė ar šią savaitę planuoja nutraukti visus tarpmiestinius reisus. Mes esame rajono vežėjai, todėl dėl maršrutų nutraukimo karantino laikotarpiu spręs savivaldybė. Jau dabar yra maršrutų, kuriais visą kelią vežame vieną ar du keleivius“, – sakė direktorius.

Pasak jo, įmonė kai kuriuos autobusus pertvarkė pagal karantino reikalavimus, nes išėmė dalį sėdynių.

„Rūpinamės ir vairuotojais. Jie aprūpinti dezinfekciniu skysčiu, kaukėmis, respiratoriais, vienkartinėmis pirštinėmis. Tačiau su pirštinėmis nepavairuosi“, – sakė direktorius ir tvirtino, kad autobusai dezinfekuojami kiekvieno reiso galinėse stotelėse.

V. Šulčiaus teigimu, nuo antrosios karantino savaitės pradžios autobusų parko autobusai važiuoja ne mokslo metų dienų (vasaros) tvarkaraščiu.

„Nuo trečiadienio uždarytas ir siuntų skyrius, nes nėra jų kam vežti“, – sakė jis.

Jaučia sumažėjimą

Keleivių sumažėjimą jaučia ir kiti rajono vežėjai.

UAB ‘Vlasava“ atstovas Justas Panza tvirtino, jog keleivių ženkliai sumažėjo.

„Autobusai važiuoja pustuščiai. Apsaugos priemonių turime pakankamai. Saugome savo darbuotojus. Vyresnio amžiuas vairuotojams, patenkantiems į rizikos grupę, leidžiame dirbti mažiau. Jiems sudarytos sąlygosdirbti pusę dienos, nes yra nemažai jaunų vairuotojų, todėl jiems tenka didesnis darbo krūvis“, – sakė įmonės atstovas.

Tai, kad įmonė patiria didelius nuostolius, patvirtino ir UAB „Ridvija“ vadovė Gražina Šležienė.

„Kuršėnų krašto žinioms“ ji sakė, kad keleivių sumažėjo ženkliai.

„Mūsų įmonė dar vykdė moksleivių pavežėjimą Telšių, Panevėžio, Klaipėdos rajonuose, tačiau ir ten visi reisai nutraukti“, – sakė.

G. Šležienė tvirtino, jog apsauginių priemonių kol kas dar turi, tačiau kaip bus ateityje – neaišku, nes visų priemonių galima nusipirkti, tačiau kol kas autobusai dezinfekuojami po kiekvieno reiso.

Spręs apie maršrutų uždarymą

Rajono savivaldybės Ekonomikos ir verslo plėtros skyriaus vedėja Audronė Birutienė sakė, jog pirmadienį visi rajono vežėjai skyriui turėtų pateikti ataskaitas apie pervežtus keleivius bei gautas pajamas.

„Susipažinę su vežėjų patiriamais nuostoliais, mes svarstysime, kokius maršrutus galime laikinai uždaryti ar jais važiuoti atskiromis savaitės dienomis. Kol kas iš vežėjų žinome, kad važiuojančiųjų sumažėjo dviem trečdaliais“, – sakė vedėja.

A.Birutienė pripažino, kad vežėjų situacija yra nepavydėtina, nes kasdien nuostoliai didėja, o žmonių, važiuojančių autobusais, mažėja.

Rimantas PETRAVIČIUS

Sauliaus JUŠKEVIČIAUS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts