Apžiūrėtas baigiamas statyti pėsčiųjų tiltas Kuršėnuose

Rajono savivaldybės komisija  apžiūrėjo baigiamą statyti vieną gražiausių Lietuvoje modernų pėsčiųjų tiltą Kuršėnuose, kuris keičia miesto peizažą bei įvaizdį.

Šiaulių rajono savivaldybės Administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, Turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Žirgulis, Architektūros ir paveldosaugos skyriaus vedėja Vilija Vaičekauskienė, techninės priežiūros specialistai, rangovai, projekto vadovė architektė Ieva Puidokaitė apžiūrėjo baigiamą statyti pėsčiųjų tiltą per Ventos upę Kuršėnuose, kurį tiltų statybos profesionalai, architektai vertina kaip vieną gražiausių Lietuvoje retos konstrukcijos, moderniomis medžiagomis pastatytą tiltą su prieigomis.

Šio svarbaus projekto, kuris sujungs modernią Kuršėnų miesto Lauryno Ivinskio aikštę su rekonstruojamais Gruževskių dvaro rūmais bei senuoju miesto parku, darbai eina į pabaigą. Šiuo metu montuojamas tilto apšvietimas, tvarkomos tilto prieigos. Pasodinta augalų, lyginamas gruntas, bus sėjama žolė. Įrengtas paplūdimys, jaukūs pasivaikščiojimo takai, suolai, apžvalgos ir poilsio vietos. Komisijos nariai akcentavo, kad kuršėniškius itin džiugina tai, kad statant tiltą, sutvarkyta nemaža dalis nuostabių Ventos upės prieigų tarp centrinės miesto aikštės ir upės vagos, kurios ilgus metus buvo nepatrauklios, apleistos, neišnaudojamos rekreacijai ir poilsiui.

Komisija apžiūrėjo baigiamą objektą, pateikė keletą pasiūlymų dėl darbų, kuriuos rangovai dar turi atlikti iki tiltas bus pristatomas visuomenei.

Naudota moderniausia medžiaga

Komisija pasidžiaugė, kad tilto apdailai projektuotojai parinko vieną moderniausių šiuo metu, itin ilgaamžę medžiagą – korteną. Tai rūdintas plienas, kuris šiuo metu yra plačiai naudojamas Europos ir pasaulio statytojų bei architektų ir dizainerių. Itin kokybiškas švediškas kortenas, panaudotas Kuršėnų pėsčiųjų tilto apdailai, per porą metų iš oranžinės įgaus tamsiai rudą spalvą.

Konstrukcinis plienas – kortenas turi papildomų medžiagų: fosforo, mangano, silicio, kurie neleidžia metalui koroduoti. Šie priedai sudaro metalo oksidą – plėvelę, kuri yra žymiai ilgaamžiškesnė, nei, pavyzdžiui, dažų plėvelė. Tilto statytojai, darbų rangovai akcentavo, šio pėsčiųjų tilto konstrukcija ir spalvos puikiai įsilieja į kraštovaizdį, tilto aukštis ir ilgis leidžia tiltui tapti ne tik susisiekimo jungtimi per Ventos upę, bet ir kuria daugialypę šio tilto paskirtį – tai ir puikus apžvalgos įrenginys, nuo kurio atsiveria įspūdingos Ventos upės panoramos, tai puiki, moderni, vaizdinga miestiečių ir miesto svečių poilsio vieta.

Rita ŽADEIKYTĖ

Mero padėjėja

Ritos ŽADEIKYTĖS nuotr.

Total
0
Dalinasi
Related Posts