Ačiū už Jūsų meilę! Atviras laiškas buvusiems Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos 4GB klasės mokiniams  ir jų tėveliams

Mieli tėveliai ir vaikai,

Vasara ką tik apsivilko paskutinį žiedais išsiuvinėtą savo rūbą  – rugpjūtį. O aš, laukdama rugsėjo, niekaip neužmirštu Jūsų  ir noriu išsakyti tai, ko nepasakiau atsisveikindama.

Prieš ketverius metus Jūs, tėveliai, atvedėte savo vaikus į naujai komplektuojamą 1GB klasę Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Susirinkote iš skirtingų miesto mokyklų – Kuršėnų Pavenčių daugiafunkcio centro, Kuršėnų Daugėlių pagrindinės mokyklos. Nedrąsu buvo ir Jums, ir vaikams, ir man, klasės vadovei, nes atotrūkis tarp mano auklėjamųjų klasių – visas dešimtmetis. Žodžiu, į klasę susirinkome su skirtingomis žiniomis, skirtinga patirtimi, skirtingu pasaulio matymu. Beje, buvau  ne tik Jūsų vaikų auklėtoja, bet  ir  lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja. O šias dvi pareigas suderinti išties nebuvo lengva.

Versdama prisiminimų puslapius, galėčiau sakyti, kad patekau į ,,vyrišką“ klasę – vaikinų buvo žymiai daugiau negu merginų. Kai kurie vis dar  keitė mokyklas, nes suprato, kad gimnazijoje mokytis nelengva, o baigę dešimtą klasę jau drąsiai  rinkosi  mokslą Kuršėnų politechnikos mokykloje.

 Laikas bėgo. Pasitikėjimas augo. Atsirado Trejybė –  mokinys – tėvai – auklėtoja. Susidraugavome. Pamažu Jūs ir Jūsų vaikai tapo labai svarbia mano gyvenimo dalimi, nes ketverius metus kartu ir mokėmės, ir dirbome, ir keliavome, ir renginiuose dalyvavome, ir juos vedėme ne tik mokykloje, bet ir  Kuršėnų  mieste.  O šių metų pavasarį Jums, vaikai, su mokykla jau reikėjo atsisveikinti  –  užaugote, išskleidėte  savo jaunystės sparnus. Tad kartu su kitais Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientais dvyliktą klasę šį pavasarį  baigė ir skrydžiui pasiruošė ir devyniolika  mano 4GB mokinių – 13 vaikinų ir 6 merginos –  palikdami labai gražius prisiminimus. Vėl verčiu prisiminimų lapus. O ar Jūs, vaikai ir tėveliai, atsimenate,

–  kaip 9 klasėje vykome į Latvijos nacionalinį operos ir baleto teatrą ir žiūrėjome  ,,Spragtuką“,    kaip išgyvenome, kad  pandemijos metu ,,sudegė“ mūsų įsigyti bilietai ir kelionė į P. Čaikovskio,,Gulbių ežerą“ Rygoje?

    – kaip Kalėdų proga devintoje klasėje organizavome Pijaus Milašiaus, Luko Muchtarovo, Kristupo Šimkaus  darbų parodą –  juk net 4 mokiniai buvo baigę Kuršėnų meno mokyklą?

– kaip Deimantė Stanelytė kartu su savo Kuršėnų meno mokyklos mokytoja Audrone Vaitekūniene tame pačiame renginyje skambino kanklėmis, o moderniais šokiais mus džiugino Jūsų klasės draugės Smiltė Bundulaitė ir Gustė Liutvinaitė?

  • kaip dvyliktoje klasėje Kalėdų proga  apsilankė Kalėdų senelis ir liepė atlikti Jums  įvairias užduotis, kad būtumėte jo įvertinti?
  • kaip tėvai slapta dovanas, skirtas Jums, nešė į gimnaziją ir kaip Manto Liutvino ir Kristupo Šimkaus mamų dėka jos buvo paslėptos į didelį Kalėdų senelio maišą?

Ar žinote,

-–  kad užduotis  Kalėdų seneliui sugalvoti padėjo snieguolėmis apsirengusios Jūsų mamos Angelė Liutvinienė ir Almina Šimkuvienė, o Kalėdų senelio vairuotoja tądien tapo Renata Ditmanienė?

Juk smagu buvo,

 –  kai kartu su mamomis 12 klasėje dalyvavome edukacinėse kelionėse ir marginome  puodelius baltiškais mokytais, kai lankėmės Kuršėnų amatų centre, skanavome ,,Kuršėnų vyniotinį“?

  • kai keliavome į Anykščius, net kelis kartus į Vilnių, Stokholmą?

Ar atsimenate,

–  kaip Kajus Grigalaitis, mums grįžus iš  ekskursijos po naująją miesto biblioteką, vėl išskubėjo atgal į ją, nes nusprendė, kad bibliotekoje įdomiau negu pamokose, o iš šios  sugrįžo namo nešinas glėbiu knygų? Aš pateisinau  jo praleistas  pamokas.

  • kaip Arvydas Puzaras ir tas pats Kajus, Lukas Muchtarovas talkose demonstruodavo pavyzdį, kaip reikia dirbti?
  • kaip mus darbui ir  susitelkimui klasės grupėje kviesdavo mūsų stropuolėmis vadintos Agnė Giržadaitė ir Ugnė Kudinova?
  • kaip per pamokas,  pasikinkę juoko žirgelius,  į kalną  mus visus tempdavo Kevinas Rugienis ir Jeronimas Kunickis?
  • kiek  rimtų klausimų pažerdavo Lukas Muchtarovas?
  • kaip apžiūrinėjome ką tik gautą Neilo Pinsko vairuotojo pažymėjimą? Ir t.t.

 –  Vaikai, jūs dalyvavote visur, kur tik  reikėjo. Didžiuojuosi Jumis! Juk net ir neseniai pradėjusioje veikti Šiaulių r. savivaldybės viešojoje bibliotekoje Kuršėnuose Jums veiklos netrūko. Bibliotekoje Gustė Daugvilaitė, Pijus Milašius, Jeronimas Kunickis su vienuoliktoke Kotryna L. pristatė psichologės Donatos Grakauskaitės – Šličienės knygas. Net trys renginiai vesti Jūsų Kuršėnų miesto visuomenei! Pagaliau Jums buvo patikėtas ir renginys Kuršėnų m. Švento Jono Krikštytojo bažnyčioje  –  istoriko Jono Kiriliausko knygos pristatymas ,,Kanauninkas Vaclovas Dambrauskas“. Tąkart bažnyčioje dalyvavo ir Jumis džiaugėsi bei didžiavosi ne tik tėveliai, bet ir Jūsų močiutės. Vedėte ir  LKD suvažiavimo, vykusio Kuršėnuose, sveikinimų dalį. O kur dar Šimtadienis – visų Jūsų šokis ant scenos su ,,skolintomis“ merginomis, nes savų neužteko! Jus šokio sūkury keitė  mamos. Ant scenos lipo ir šoko Dalia Grigalaitienė,  Angelė Liutvinienė, Asta Milašienė, Almina Šimkuvienė ir dar dvi mamos iš kitų klasių.

Ir staiga  nuaidėjo Paskutinis skambutis. Atrodo, kad tie ketveri metai lėkė ir pralėkė. O pasveikinti Jūsų, baigiančių gimnaziją,  nes laimėjote nacionalinį mokinių darbų konkursą  ,,Praeities stiprybė – dabarčiai, į šventę  atvyko LR Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktorius Virginijus Vitalijus Vilkelis,  VU Istorijos fakulteto prodekanas daktaras Norbertas Černiauskas ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo skyriaus vyr.specialistė Lina Kranauskienė. Jie atvežė už filmą ,,Nors moteris, bet karžygys dvasia“ ne tik padėkos raštus, bet ir pagrindinį prizą – 500 eurų kuponą. Tiesa, tas pats  filmukas ,Nors moteris, bet karžygys dvasia“ (apie 1831 m. sukilimo vadę Emiliją Platerytę)  laimėjo ir Vilniaus ,,Laisvės“ gimnazijos organizuotame konkurse  nominaciją ,,Už moters vaidmens aktualizavimą“ . Tą akimirką aš vėl didžiavausi savo klase!

  Atmenu, kaip Paskutinio skambučio šventėje kažkuris  paklausėte:,,Juk Jūs dar tas kelias savaites būsite mūsų auklėtoja?“. Atsakiau, kad būsiu ne tik kelias savaites.

                          Ačiū už Jūsų meilę. Visada Jūsų lauksiu!

                                                                           Raimonda Rumbinaitė,

                                                                          buvusi 4 GB klasės auklėtoja,

                                                                      Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija

P. S. Nuoširdžiai dėkoju visiems tėvams už ketverius bendrystės metus. Ypatingai nuoširdų ačiū tariu Linai Muchtarovienei, Alminai Šimkuvienei, Kunickienei,  Angelei Liutvinienei, Daliai Grigalaitienei, Astai Milašienei – klasės tėvų aktyvui. Niekada neužmiršiu mūsų paskutinio susitikimo liepą.!

Total
0
Dalinasi
Related Posts