Priėmus direktyvą, policija negalės pratęsti leidimų kai kuriems ginklams

2017 metų gegužės 17 dieną priėmus Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolės, valstybės Europos Sąjungos narės privalo nepratęsti leidimų asmenims, kurie vėliau nei 2017 metų birželio 13 dieną registravo B kategorijos ginklus, šios Direktyvos priskirtus A kategorijai:

  1. Automatinius šaunamuosius ginklus, kurie buvo perdirbti į pusiau automatinius šaunamuosius ginklus.
  2. Centrinio įskėlimo šoviniais šaudančius pusiau automatinius šaunamuosius ginklus: trumpuosius šaunamuosius ginklus, iš kurių be pakartotinio užtaisymo galima iššauti daugiau kaip 21 šovinį, jei dėtuvė, į kurią telpa daugiau kaip 20 šovinių, yra to šaunamojo ginklo dalis arba į jį yra įdėta nuimama dėtuvė, į kurią telpa daugiau kaip 20 šovinių bei ilguosius šaunamuosius ginklus, iš kurių be pakartotinio užtaisymo galima iššauti daugiau kaip 11 šovinių, jei dėtuvė, į kurią telpa daugiau kaip 10 šovinių, yra to šaunamojo ginklo dalis arba į jį yra įdėta nuimama dėtuvė, į kurią telpa daugiau kaip 10 šovinių.
  3. Pusiau automatinius ilguosius šaunamuosius ginklus (šaunamuosius ginklus, kuriais iš pradžių numatyta šaudyti pridėjus prie peties), kurių ilgį galima sumažinti iki mažiau kaip 60 cm neprarandant jų funkcijų naudojant sulankstomą ar teleskopinį apsodą arba apsodą (ginklo dalis, kleidžianti patogiai paimti ginklą ir juo naudotis), kurį galima pašalinti nenaudojant įrankių.

Kaip teigia policijos licencijavimo specialistai, šiuo metu nėra teisinio pagrindo riboti šių ginklų įsigijimą, tačiau yra nustatytas imperatyvus reikalavimas nepratęsti leidimų turintiems šiuos ginklus, įsigytus nuo šių metų birželio 14 dienos.

Policijos departamento inf.

Redakcijos archyvo nuotr.

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts