Už darbus „samagonu“ mokėjusiam pensininkui – teismo verdiktas

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose paskelbtas nuosprendis Šiaulių rajono gyventojui Albertui Gauronskiui, kuris, pasidaręs aparatą naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, juos gamino, laikė ir realizavo, tai yra atsiskaitydavo su kaimo gyventojais už pagalbą ūkyje. Teismas kaltinamajam skyrė 4 mėn. laisvės atėmimo bausmę, kurios vykdymas atidėtas 1 m.

Kaltinamasis teisme prisipažino, kad norėdamas namine degtine atsiskaityti už samdomų žmonių darbą jo ūkyje, pasigamino aparatą naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti ir jį neteisėtai laikė, pagamino ir laikė daugiau nei 94 litrus naminės degtinės. A. Gauronskis pripažino ir tai, kad užraugė ir laikė 360 litrų raugalo, tinkamo naminei degtinei gaminti.

Kaltinamasis A. Gauronskis per teismo posėdį kaltu prisipažino visiškai ir paaiškino, kad pensininko gyvenimas nelengvas, gyvena ūkiškai, o sveikata nekokia. Vyras tvirtino, kad jo pensija yra nedidelė, todėl už darbą sumokėdavo „samagonu“, nes pinigų neturi. Jis gauna 232 eurus pensijos. Aparatą naminei degtinei gaminti nusipirko prieš penkerius ar šešerius metus, patobulino ir laikė malkinėje. A. Gauronskis sakė, kad naminė degtinė buvo skirta vaistams kūnui įtrinti ir atsiskaityti už darbus. Toks atsiskaitymas gėrimais už darbus truko apie metus ar pusantrų metų. Savo elgesį vyras vertina labai blogai, išvadą sako jau yra padaręs. Jis pats alkoholio daugiau nei 20 metų nevartoja.

Kadangi kaltinamasis kaltu prisipažino visiškai ir sutiko, kad kiti įrodymai nebūtų tiriami, įrodymų tyrimas buvo nutrauktas, nes A. Gauronskis nebuvo kaltinamas labai sunkaus nusikaltimo padarymu, nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės nekėlė abejonių. Be kaltinamojo prisipažinimo jo kaltė įrodyta ir per ikiteisminį tyrimą surinktais įrodymais.

Kaltinamojo A. Gauronskis atsakomybę lengvinanti aplinkybė – kad jis prisipažino ir gailėjosi. Jo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kaltinamasis padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą apysunkių nusikaltimų kategorijai.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nustatė, A. Gauronskis, norėdamas realizuoti naminius stiprius alkoholinius gėrimus, per ikiteisminį tyrimą tiksliai nenustatytu laiku, ūkiniame pastate pasigamino aparatą naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti, turėdamas tikslą realizuoti, neteisėtai pagamino ir laikė 94,440 litrus naminės degtinės (40,0–86,8 proc.), užraugė ir laikė 360 litrų raugalo, tinkamo naminei degtinei gaminti (13,8–14,4 proc.), taip A. Gauronskis pasikėsino pasigaminti 50,76 litrus absoliutaus 100 proc. etilo alkoholio, tačiau nusikalstamos veikos nebaigė, nes 2021 m. liepos 26 d. per kratą raugalą rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Šiaulių apylinkės teismo informacija

Asociatyvi nuotrauka

Total
0
Dalinasi
Related Posts