VMI dėmesys smulkiesiems verslininkams ir nūdienos aktualijai – pajamų deklaravimui

2019 m. balandžio 10 d., Šiauliai. Šiaulių apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad pajamas iš individualios veiklos už 2018 metus Šiaulių apskrityje jau deklaravo beveik 4 tūkst. gyventojų. Deklaracijas iki gegužės 2 dienos už minėtą laikotarpį dar turi pateikti beveik 11,4 tūkst. savarankiškai dirbusių gyventojų.

Ši pareiga – pateikti pajamų deklaracijas ir sumokėti priklausančius mokesčius iki gegužės 2-osios – priminta ir Šiaulių miesto savivaldybėje vykusiame susitikime su vietos smulkiaisiais verslininkais. Tokie Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) bei Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos renginiai, skirti individualia veikla užsiimantiems gyventojams, vyksta visoje šalyje.

„Raginame nelaukti su deklaracijomis paskutinės dienos. Visi gyventojai, kurie dirbo įsigiję verslo liudijimą ar įregistravę individualios veiklos pažymą, net ir tuo atveju, kai pajamų negavo, privalo užpildyti ir pateikti pajamų deklaraciją, – sako Šiaulių AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Vitalija Kublickienė pridurdama, kad iki termino pabaigos likusios dienos vienodai greitai tirpsta visuose kalendoriuose – nuo sieninių iki esančių išmaniuose telefonuose. – Žinome, kad individualią veiklą vykdantiems gyventojams pildant, teikiant deklaracijas dažnai kyla klausimų, kurie niekur nedingsta, bet paskutinėmis dienomis, valandomis virsta rimtu galvos skausmu.“

Pernai iš individualios veiklos (už 2017 metus) gautas pajamas, bendrai paėmus daugiau nei 393 mln. eurų, deklaravo 16,1 tūkst. Šiaulių apskrities gyventojų. Iš jų apie 10 tūkst. (64 proc.) savarankiškai pateikė pajamų deklaracijas. Likusiems gyventojams prireikė vienokios ar kitokios konsultantų pagalbos. Todėl siekiant palengvinti deklaravimo procesą individualią veiklą vykdantiems gyventojams, VMI šiemet sukūrė naują e. paslaugą — virtualų buhalterį i.APS.

Iki šiol individualią veiklą vykdantiems gyventojams VMI negalėjo pilnai užpildyti preliminariųjų deklaracijų, nes privalomus deklaruoti duomenis apie gautas individualios veiklos pajamas ir patirtas išlaidas turi tik patys gyventojai. Tiems, kurie naudos virtualųjį buhalterį i.APS, visa tai pasikeis jau 2020 m. Pagal i.APS-e vedamo pajamų ir išlaidų žurnalo, taip pat trečiųjų šalių mokesčių administratoriui pateiktus duomenis, VMI jau kitąmet jiems užpildys preliminariąsias deklaracijas už 2019 metus. Vadinasi, šie individualią veiklą vykdantys gyventojai taip pat galės, patikrinę, ar duomenys teisingi, jas pateikti vienu mygtuko paspaudimu.

Būtent ši naujovė, jos privalumai, galimybės buvo pristatyti savivaldybėje vykusio renginio metu šiauliečiams verslininkams, panorusiems iš pirmų lūpų išgirsti apie šią nemokamą programą. Ji gyventojams leidžia e. būdu vesti veiklos pajamų, išlaidų apskaitą ir atsisakyti popierinių apskaitos dokumentų. Ja galima naudotis prisijungus prie VMI informacinės sistemos i.MAS — per e. bankininkystę ar su VMI priemonėmis. Pajamas ir išlaidas vesti internetu galima pradėti bet kurį metų mėnesį, tiesiog programoje reikia įrašyti pajamų ir išlaidų sumas už mėnesius, kuriais apskaita buvo vedama ne virtualiu buhalteriu i.APS. Šiuo metu paslauga jau sėkmingai naudojasi beveik 1,2 tūkst. individualios veiklos vykdytojų. Daugiau informacijos apie virtualų buhalterį i.APS galima rasti čia.

Smulkiesiems verslininkams pravartu žinoti, kalbėjo apie tai susitikime ir V. Kublickienė, kad šiemet – tik pusmetį – iki liepos 1 d. visiems mokesčių mokėtojams suteikta vienintelė galimybė deklaruoti praeityje pamirštas pajamas ir mokesčius sumokėti be jokių delspinigių ar baudų. Tokia proga yra pirma bei vienintelė ir ateityje analogiška galimybe pasinaudoti mokesčių mokėtojai nebegalės. Atleidimas nuo delspinigių ir baudų už praeityje nesumokėtus mokesčius taikomas visiems – ir gyventojams, ir įmonėms, jei jos nėra bankrutuojančios / bankrutavę ar restruktūrizuojamos. Norėdami pasinaudoti šia galimybe gyventojai turi pateikti arba patikslinti senas deklaracijas, t. y. deklaracijas už 2014-2017 m.

Visą aktualią informaciją apie 2018 m. gyventojų pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje, skiltyje „2018 m. pajamų ir turto deklaravimas“. Pasikonsultuoti su VMI specialistais mokesčių klausimais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 260 5060. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi 5 metus. Informaciją apie VMI veiklą galite sekti ir socialinio tinklo „Facebook“ oficialiame VMI puslapyje www.facebook.com/Valstybinemokesciuinspekcija.

 

PAPILDOMA INFORMACIJA: Naujausiais Šiaulių AVMI duomenimis, nuo metų pradžios Šiaulių apskrityje už visus mokestinius laikotarpius gauta apie 77 tūkst. pajamų ir 3 tūkst. turto deklaracijų, prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai – 8 tūkst. Daugiau nei 38 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta beveik 6 mln. eurų GPM permokų suma. Beveik 13 tūkst. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti daugiau nei 3 mln. eurų GPM.

Total
0
Dalinasi
Related Posts