Visuomenės sveikatos specialistams svarbus sveikas gyventojų senėjimo procesas

Tarptautinė vyresnio amžiaus žmonių diena pasaulyje pradėta minėti siekiant atkreipti dėmesį į pagyvenusių žmonių poreikius ir problemas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą, kovoti su stereotipais, kurie trukdo mūsų tėvams ir seneliams gerai jaustis visuomeninėje, darbinėje ar kitoje veikloje.
Pasaulinio lygio mokslininkai, kurie ieško sveiko ilgaamžiškumo paslapčių, sutaria, kad žmonių aktyvumas ir tarpusavio bendravimas yra dvi būtinos sąlygos gyventi sveikai ir ilgai. Šiuo ir kitais su sveikata susijusiais klausimais rūpinasi Šiaulių r. savivaldybės visuomenės sveikatos specialistai. Biuras Šiaulių r. švietimo pagalbos tarnybos kvietimu prisijungė prie labai gražios, šviesios akcijos – Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimo ir į šventę atvyko su įvairia vaizdine/informacine medžiaga, prietaisais ir dovanėlėmis dalyviams.
Visuomenės sveikatos specialistės aktyviai diskutavo su įvairaus amžiaus dalyviais apie psichinės sveikatos gerinimo būdus, sveikos mitybos principus, fizinio aktyvumo poreikį, žalingų įpročių poveikį ir įvairių lėtinių neinfekcinių ligų prevenciją bei sveiko senėjimo procesą. Taip pat specialistės gyventojams priminė pirmosios pagalbos principus. Dalyviai galėjo išbandyti, kaip teikti pagalbą užspringusiajam, t. y. kaip gelbėti žmogaus gyvybę. Visi dideli ir maži norėjo hidrauliniu rankos dinamometru pamatuoti izometrinę savo plaštakų griebimo jėgą. Bei visi be išimties drąsiai dalyvavo viktorinose „Ką žinau apie sveikatą“ bei „Esu saugus kelyje“ ir nei vienas iš jų neliko be biuro atminimo dovanėlės.
Dėkojame šventės organizatoriams, kad dar kartą galėjome susitikti su Šiaulių rajono gyventojais ir akis į akį bendrauti bei kviesti į įvairias sveikos gyvensenos ugdymo veiklas.
Vyresnio amžiaus žmonėms linkime nenuleisti rankų, nes siekti sveikesnio rytojaus niekada ne vėlu, o jauniesiems norime priminti, kad jaunystės nuodėmės senatvėje atsiliepia, tad būkite sąmoningi ir savo sveikata pradėkite rūpintis jau dabar!

Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro
visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti visuomenės sveikatos stiprinimą, Skaistė Grigytė

Total
0
Dalinasi
Related Posts