Gruždžių ambulatorijoje – naujos paslaugos ir atsinaujinusios erdvės

Všį Šiaulių rajono Gruzdžių ambulatorijos direktorė Zita Jablonskienė ir visas įstaigos kolektyvas surengė šventę –  pasidžiaugti nuveiktais darbais, kurie pakeitė įstaigos veidą. Įstaiga ne tik suremontuota, bet ir baigiama pilnai pritaikyti neįgaliesiems. Įsigyta naujos medicininės įrangos ir plečiamas paslaugų spektras – teikiamos rajono gyventojams paliatyvios pagalbos namuose paslaugos.
Šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo nariai – Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Valius Ąžuolas bei Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras, Savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis, Tarybos narė Judita Šakočiuvienė, įstaigos stebėtojų taryba, Gruzdžių krašto bendruomenės pirmininkė Deimantė Radžvilė, bendruomenės nariai, gyventojai.
Ambulatorijos direktorė Zita Jablonskienė skaičiavo, kodėl ambulatorijai atėjo proga švęsti: atnaujintos įstaigos bendrosios erdvės – laukiameji pacientams, taip pat suremontuoti gydytojų kabinetai, įsigyta baldų, o, svarbiausia, – naujos medicininės įrangos – kompresinės terapijos aparatas, magnetinės terapijos aparatas.
Atnaujintos ambulatorijos patalpos, ambulatorijos infrastruktūra pritaikyta neįgaliesiems – įrengti privažiavimo takai, pandusai, pakėlimo platforma, taip pat ir sanitariniai mazgai. Tačiau atsinaujinimo darbai dar nebaigti.
Direktorė Zita Jablonskienė teigė, kad ambulatorija iš Europos Sąjungos lėšų ketina įsigyti šiuolaikišką ginekologinę kėdę neįgalioms moterims. Įstaigos stebėtojų tarybos pirmininkė Šiaulių rajono tarybos narė Judita Šakočiuvienė teigė, kad ambulatorijai trūksta tik kopiklio ir įstaiga bus visiškai pritaikyta neįgaliesiems.
Taip pat Zita Jablonskienė pasidžiaugė, kad įstaigos licencija papildyta dviem naujomis veiklomis – pernai – kineziterapijos bei masažo paslaugomis, tam ir įsigyta reikalinga medicininė įranga, o šiemet pradėta teikti paliatyviosios pagalbos paslaugas namuose vaikams ir suaugusiems. Vos pradėjusi teikti šią paslaugą įstaiga jau turi septynis pacientus, taip pat turi pageidavimų tokias paslaugas teikti Meškuičiuose, Briduose, Šiauliuose, tačiau, pasak Z. Jablonskienės, pirmiausia ambulatorijos specialistai stengiasi aptarnauti Gruzdžių seniūnijos pacientus, o jeigu viskas seksis planingai, šias paslaugas galės plėsti visame rajone.
Ši paslauga, pasak ambulatorijos šeimos gydytojo Dariaus Krištaponio, bus teikiama pagal sveikatos apsaugos ministro nustatytą tvarką. „Tokios paslaugos – paliatyvios pagalbos namuose – Šiaulių rajone nebuvo, ją teikė tik Šiauliai. Ši paslauga gyventojams reikalinga. Ji yra finansuojama iš Ligonių kasų. Slaugytojoms reikia ne tik ateiti į namus ir suteikti pagalbą, bet ir spręsti socialines problemas, bendradarbiauti su Socialinės paramos skyriumi“, – sakė gydytojas Darius Krištaponis. Jis baigė specialius kursus, kad galėtų teikti šią paslaugą.
Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras pasidžiaugė, kad ambulatorija gražiai tvarkosi ir turi ateitį, nes yra reikalinga žmonėms. Padėkojo direktorei Zitai Jablonskienei už iniciatyvą, sugebėjimą įrodyti, kad lėšų reikia ir jos bus tinkamai panaudotos Šiaulių rajono gyventojų labui.
Taip pat meras Antanas Bezaras pasidžiaugė viso Gruzdžių miestelio atsinaujinimu ir gražiai pokyčiais – atsinaujina ne tik ambulatorija. Renovuota ir atsinaujinusi Gruzdžių gimnazija, kuri labai ilgai laukė remonto, naujus mokslo metus pasitinka ir pati pasikeitusi, ir patį miestelio centrą pagyvinusi ir pagražinusi, taip pat tvarkoma Taikos gatvė, tuoj prasidės centrinės dalies renovacija.
 Seimo narė Agnė Širinskienė teigė, kad ją labai nudžiugino situacija Šiaulių rajono Gruzdžių ambulatorijoje, nes dažname miestelyje, kur tenka Seimo narei lankytis, mato toli gražu ne tokį gražų ambulatorijų, medicinos punktų vaizdą bei tokį platų paslaugų spektrą, kaip yra Gruzdžiuose. „Paprastai, medicinos punktai tik nuogąstauja, kad nebeatitinka sveikatos ministerijos reikalavimų dėl pasenusios įrangos. O Gruzdžiuose ne tik nauja įranga, bet ir plečiamos paslaugos. Paliatyvi pagalba namuose mūsų visuomenėje yra būtina“, – sakė Agnė Širinskienė.
Ambulatorijos direktorė Zita Jablonskienė dėkojo Šiaulių rajono savivaldybei, kuri vien ambulatorijos pritaikymo neįgaliesiems darbams skyrė apie 55 000 eurų, o įrangai įsigyti – dar 8 500 eurų. Taip pat padėkota gruzdiškiui Jonui Dunduliui ir jo vadovaujamam Norfos paramos ir labdaros fondui už paliatyvios pagalbos teikimui reikalingos įrangos įsigijimą, kurį finansavo fondas ir jo direktorius Jonas Dundulis. Taip pat padėkota ambulatorijos rėmėjui, individualios įmonės savininkui Stanislovui Nainiui. Direktorė Zita Jablonskienė padėkojo ir gruzdiškei Šliupienei už paveikslus ambulatorijos galerijai.
Ambulatorijos direktorė Zita Jablonskienė padėkojo už lojalumą ir darbą visam darniam, pareigingam, darbščiam ambulatorijos kolektyvui ir Šiupylių bei Verbūnų medicinos punktų bendrosios praktikos slaugytojai Janinai Žvirzdinienei.

Šiaulių rajono savivaldybės mero padėjėja Rita Žadeikytė


Total
0
Dalinasi
Related Posts