Velykinė Šakynos višta siekia Lietuvos rekordo

Šiaulių rajono savivaldybės Šakynos miestelyje puikuojasi rekordinio dydžio višta, kuria pasigrožėti sustoja ir viešiniai žmonės, ir miestelio svečiai. Šakynos višta siekia Lietuvos rekordo bei visų akis džiugino, miestelį puošė ir per Atvelykį.

Šakynos bendruomenės pirmininkė Saulė Kreimerienė dar kovo mėnesio viduryje sumanė įtraukti visus miestelio gyventojus į bendrą projektą. Reikėjo iš siūlų pagaminti kuo daugiau burbulų. Buvo kviečiami dalyvauti visi, kas tik turi siūlų ir noro sukti kamuoliukus. Džiugu buvo matyti, kaip šis projektas sujungė gyventojus. Šakynos miestelio gyventoja Laima Zarombienė pagamino net 1000 burbulų. Bendruomenės pirmininkė Saulė Kreimerienė, pamačiusi, kad žmonės tokie aktyvūs, sumanė siekti Lietuvos rekordo. Rezultatas – vertas dėmesio: višta užaugo iki  2,20 m aukščio ir 2, 93 m ilgio. Buvo sunaudota 36,5 kg siūlų ir iš jų pagaminta 4320 burbulų.

Energingos bendruomenės pirmininkės Saulės Kreimerienės idėjos dėka Šakynos miestelis sulaukė žiniasklaidos dėmesio ir svečių. Gražuolė vištaitė puikuojasi miestelio centre ir laukia visų atvykstančių, o dar labiau laukia savo rekordinio įvertinimo. Rekordinė višta Šakyną puošė ir per Atvelykį. Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų, aštuntoji diena po Kristaus prisikėlimo, užbaigianti velykinę savaitę. Šią dieną vėl dažomi kiaušiniai (anksčiau kaime dažydavo visus kiaušinius, kuriuos per savaitę sudėjo vištos), ridenami margučiai, supamasi sūpynėse. Kiaušinius per Atvelykį daužo tik vaikai. Tądien daugiausiai dėmesio skiriama vaikams, todėl Atvelykis kartais vadinamas vaikų Velykomis arba Velykėlėmis.

Šakynos seniūnaitė Aušra Pranckuvienė

Autorės nuotraukos

Total
0
Dalinasi
Related Posts